Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

NIK pozytywnie ocenił remont amfiteatru w Braniewie

amfiteatr w Braniewie, fot. W. Andrearczyk

Inspektorzy Najwyższej Izby Kontroli z Olsztyna i Warszawy zakończyli trwającą dwa miesiące kontrolę dotyczącą remontu amfiteatru miejskiego w Braniewie.

Urzędnicy nie dopatrzyli się uchybień. NIK kontrolował uzyskanie wymaganych pozwoleń, wybór wykonawcy robót budowlanych, kwestie związane z dofinansowaniem inwestycji z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz efekt końcowy inwestycji.

Kontrolerzy pozytywnie ocenili przygotowanie oraz realizację kontrolowanej inwestycji. Choć nie obyło się bez zastrzeżeń i uwag.

Przypomnijmy, że inwestycja nie została oddana w terminie, w trakcie jej odbioru miasto wnosiło uwagi dotyczące na przykład zieleni, zaś niedawno w amfiteatrze prowadzone były naprawy gwarancyjne.

Burmistrz Braniewa Henryk Mroziński zapewnia jednak, że uwagi i zastrzeżenia kontrolerów NIK-u są wnikliwie analizowane, co pozwoli uniknąć błędów przy kolejnych inwestycjach. – Zawsze uważałem, że mamy kompetentnych i rzetelnych pracowników, nie boimy się podejmować wyzwań i realizować różnych nawet bardzo dużych projektów – dodał burmistrz Braniewa. (andrea/as)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
PRL na okładce

Na polskim rynku księgarskim kolejna książka o samochodach PRL-u - jej tytuł: " Samochody osobowe krajów socjalistycznych". Autorem jest inż. Zdzisław Podbielski, przez wiele lat współtworzący...

Zamknij
RadioOlsztynTV