Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Niezwykły prezent dla fanów „Gry o tron”

Fot. Materiały prasowe HBO

Na pożegnanie kultowego serialu Gra o tron HBO przygotowało dla fanów wyjątkowy film dokumentalny, będący kroniką powstawania finałowego sezonu tej produkcji. Premiera dokumentu „Gra o tron: Ostatnia warta” zaplanowana została w HBO i HBO GO na 27 maja, tydzień po ostatnim odcinku finałowego sezonu „Gry o tron”.

Znana brytyjska twórczyni filmowa Jeanie Finlay spędziła rok na planie Gry o tron, aby zarejestrować powstawanie najbardziej spektakularnej i skomplikowanej części tego kultowego serialu HBO.

Film dokumentalny „Gra o tron: Ostatnia warta” (Game of Thrones: The Last Watch) zanurza się głęboko w pełen błota i krwi serialowy świat „Gry o tron”, aby pokazać pot i łzy, jak również chwile triumfu, które towarzyszyły jego twórcom przy kreowaniu świata Westeros i jego bohaterów. Zdjęcia kręcone były nie tylko w studiach, ale również na polach i parkingach w Irlandii Północnej.

Dokument ten jest bezprecedensową, osobistą kroniką odsłaniającą kulisy powstawania „Gry o tron”. Twórcy podążają w nim za członkami ekipy i obsadą serialu, którym przyszło zmagać z ekstremalną pogodą, goniącymi ich terminami czy nieustanną ciekawością podekscytowanych fanów, którzy marzyli o poznaniu chociaż rąbka fabuły. Produkcja ta jest nie tylko kroniką pracy na planie, to także zabawna i przejmująca historia, opowiedziana ze swadą i dużą dozą intymności, przedstawiająca słodko-gorzką prawdę o radości, jaką daje tworzenie świata i smutku towarzyszącym konieczności pożegnania się z nim.

Za reżyserię dokumentu „Gra o tron: Ostatnia warta” odpowiada Jeanie Finlay. Do jej poprzednich filmów dokumentalnych należą: „Seahorse”, „Orion: The Man Who Would Be King,Pantomime”, „The Great Hip Hop Hoax”, „Sound It Out” czy „Goth Cruise”. „Gra o tron: Ostatnia warta” to jej ósmy film pełnometrażowy.

Premiera filmu dokumentalnego „Gra o tron: Ostatnia warta” odbędzie się 27 maja w HBO i HBO GO, dzień po amerykańskiej premierze.

Ł.A/HBO

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w gra o tron
Zwiastun i data premiery finałowego sezonu „Gry o tron”

Ostatni sezon zapowiada teaser wyreżyserowany przez Davida Nuttera, który zdobył Emmy w 2015 roku za reżyserię finałowego odcinka piątego sezonu. Wideo zawiera muzykę skomponowaną przez Ramina...

Zamknij
RadioOlsztynTV