Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nietrzeźwy sternik na Bełdanach. Nie miał również pozwolenia na prowadzenie skutera wodnego

Fot. A. Podbielska

Policyjni wodniacy z Komisariatu Policji w Rucianem-Nidzie zatrzymali na Wielkich Jeziorach Mazurskich kolejnego nietrzeźwego sternika.

Tym razem na Jeziorze Bełdany patrol zwrócił uwagę na skuter wodny, którego kierowca wykonywał niebezpieczne manewry. Policja zdecydowała o kontroli jednostki – informuje komisarz Anna Szczypczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

Mężczyzna przyznał się, że nie posiada patentu uprawniającego go do kierowania skuterem wodnym. Nie miał również dokumentów rejestracyjnych pojazdu. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości sternika pojazdu. Badanie wykazało blisko promil alkoholu w organizmie. W tej sytuacji skuter przekazany został trzeźwemu pasażerowi, który pokazał stosowne uprawnienia.

18-latek stanie przed sądem. Kierowanie jednostką pływającą pod wpływem alkoholu jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Autor: B.Gajlewska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w alkohol, Pisz, jezioro, skuter, policja wodna, wodniacy, pijany sternik
Budowa śluzy w Piszu jednym z etapów budowy drogi wodnej z Warszawy na Mazury

Postępują prace nad udrożnieniem turystycznej drogi wodnej z Warszawy na Mazury. Inwestycję zapowiedziało w ubiegłym roku ministerstwo gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Wiceminister w tym resorcie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV