Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Budowa śluzy w Piszu jednym z etapów budowy drogi wodnej z Warszawy na Mazury

Rzeka Pisa w Piszu. Fot. Wikipedia

Postępują prace nad udrożnieniem turystycznej drogi wodnej z Warszawy na Mazury. Inwestycję zapowiedziało w ubiegłym roku ministerstwo gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Wiceminister w tym resorcie Grzegorz Witkowski powiedział Polskiemu Radiu, że w czerwcu udało się uruchomić marinę w Ostrołęce. Teraz czas na kolejny etap. To opracowanie projektu uwarunkowań techniczno-środowiskowych dla tej drogi wodnej.

Już zleciliśmy takie prace jako Wody Polskie. To jest połączenie przez Narew i Pisę do Pisza. Musimy zrobić minimum jedną śluzę, takie podpiętrzenie w Piszu. Zajmie to nam razem z dokumentacją projektową od 2 do 3 lat. Koszt niebagatelny – kilkadziesiąt milionów złotych, ale rozłożone na 3 – 4 lata pozwoli na zrealizowanie tej inwestycji. Będzie miała charakter turystyczny i rekreacyjny

– powiedział wiceminister Grzegorz Witkowski.

Kilka dni temu minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej zapowiedział natomiast, że za tydzień nastąpi rozstrzygnięcie przetargu na przekop Mierzei Wiślanej.

Autor: IAR
Redakcja: K.Kantor/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Pisz, rzeka, pisa
Chciał zaimponować kolegom, dlatego okradł ojca. Wyniósł z barku ponad 10 tysięcy

Zaskakujący był finał śledztwa w sprawie kradzieży ponad 10 tysięcy złotych mieszkańcowi Pisza. Sprawcą był 13-letni syn ofiary. Właściciel przechowywał pieniądze w pokoju, schowane w braku...

Zamknij
RadioOlsztynTV