Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -6 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nietrzeźwi i odurzeni kierowcy na drogach regionu. Ilu z nich zatrzymano od początku roku?

Jazda pod wpływem alkoholu to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Warmińsko-mazurscy policjanci, codziennie, zatrzymują na drogach regionu po kilkunastu nietrzeźwych kierowców.

To bardzo dużo – mówi aspirant Tomasz Markowski, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.

Liczba codziennie zatrzymywanych uczestników ruchu drogowego, którzy za kierownicę pojazdu wsiedli pod wpływem alkoholu, czy innych substancji odurzających to 11 osób. Są oni zatrzymywani w trakcie prowadzonych kontroli. Nie wiemy ile osób przejechało bokiem i nie zostało dostrzeżonych przez policjantów (…)

Od początku roku, warmińsko-mazurscy policjanci zatrzymali na drogach regionu już ponad 3 tysiące nietrzeźwych kierujących.

Ci nietrzeźwi kierujący również powodują wypadki. W tym roku spowodowali już 95 zdarzeń drogowych. Niektóre z nich skończyły się tragicznie.

Za jazdę po spożyciu alkoholu, można otrzymać grzywnę do 5 tysięcy złotych i zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat. Natomiast gdy kierowca ma we krwi więcej niż pół promila alkoholu, wtedy może pójść do więzienia nawet na 2 lata, stracić prawo jazdy na 3 lata i zapłacić grzywnę do 50 tysięcy złotych.

Autor: W. Chromy
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadki, pijany, alkohol, kierowca
Maleje liczba wypadków w regionie. Mimo to policję martwi coś innego…

Liczba wypadków na warmińsko-mazurskich drogach w ostatnich latach maleje. To dobra wiadomość, ale policję martwi fakt, że nadal dużo wypadkach ma swój tragiczny finał. - Niestety...

Zamknij
RadioOlsztynTV