Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nieodpowiedzialny 20-latek szedł obwodnicą miasta. Kierowcy zawiadomili policję

Fot. KMP w Elblągu

Skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie 20-latka, który pieszo przemierzał obwodnicę Nowego Miasta Lubawskiego. Dzięki odpowiedniej reakcji kierowców, nie doszło do tragedii.

Na obwodnicy obowiązuje całkowity zakaz ruchu pieszych. Przejeżdżający nią kierowcy o niebezpiecznej sytuacji powiadomili policjantów. Na miejsce skierowano patrol. Oprócz tego, że mężczyzna znajdował się na pasie ruchu stwarzając zagrożenie dla siebie i innych kierowców, to ubrany był tylko w spodnie i T-shirt, a na zewnątrz temperatura wynosiła zaledwie 1 stopień Celsjusza.

Nietrzeźwy 20-latek tłumaczył, że idzie pieszo do Lubicza oddalonego o 90 km. Warto dodać, że piechur szedł w przeciwnym kierunku. Zmarzniętego pieszego policjanci bezpiecznie przewieźli do budynku komendy. Tam dzięki uprzejmości funkcjonariuszy mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego ogrzał się i wypił gorącą herbatę. Ale… za swoje nieodpowiedzialne zachowanie został jednak ukarany mandatem.

Policjanci chwalą kierowców za to, że nie przejechali obojętnie widząc mężczyznę, którego zachowanie było zagrożeniem nie tylko dla niego samego, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego.

Autor: J. Golon
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, mandat, kierowcy, pijany pieszy
W niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

W trzecią niedzielę listopada przypada Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. - W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy zginęli lub doznali obrażeń...

Zamknij
RadioOlsztynTV