Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mecenas Obara jest przekonany, że wyrok sądu ws. niemieckiej telewizji ZDF zostanie wykonany

Akcja #GermanDeathCamps

Niemiecka stacja telewizja ZDF wzbrania się przed przeproszeniem za określeniem „polskie obozy zagłady”, które nakazał jej Sąd Apelacyjny w Krakowie, a potwierdził niemiecki Sąd Krajowy w Moguncji. Mecenas Lech Obara powiedział, że jest przekonany, że wyrok polskiego sądu zostanie w pełni wykonany.

Złożone przez ZDF zażalenie w sprawie wykonania wyroku sądu adwokat uważa za bezzasadne i w imieniu reprezentowanego przez siebie Karola Tendery, byłego więźnia niemieckiego obozu zagłady Auschwitz, przygotowuje odpowiedź. Złożone przez niemiecką stacją zażalenie kwestionuje – zdaniem mecenasa Lecha Obary – prawidłowość wyroku sądu polskiego. Pod koniec roku 2016 krakowski sąd nakazał niemieckiej telewizji ZDF zamieszczenie i utrzymywanie przeprosin przez miesiąc na swojej głównej stronie internetowej. Stacja wprawdzie zamieściła wpis, ale w formie lakonicznego linku na dole strony, który odsyłał do znajdującego się w innym miejscu tekstu co – według Lecha Obary – nie czyni zadość nakazowi sądu.

Mecenas Lech Obara powiedział , że w kilkudziesięcostronicowym zażaleniu strona niemiecka podniosła także kwestię akcji społecznych – mobilnego bilbordu informującego o tym, że to Niemcy wybudowali podczas II wojny światowej obozy zagłady oraz zorganizowanej w internecie akcji #GermanDeathCamps, która polegała dodawaniu pod wpisami telewizji ZDF komentarzy o niemieckim autorstwie obozów zagłady. Termin złożenia odpowiedzi upływa 3 marca.

 

(Karp/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Lech Obara, ZDF, Karol Tendera
Michał Wypij: Rozwój gier video w Polsce to szansa na budowanie silnej gospodarki

Trwa ogólnopolska akcja "Programuj.gov.pl". Zdaniem gościa Porannych Pytań Polskiego Radia Olsztyn Michała Wypija, szefa Polski Razem na Warmii i Mazurach oraz doradcy ministra nauki i szkolnictwa...

Zamknij
RadioOlsztynTV