Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Niemal 40 zakażeń więcej niż tydzień temu. Zobacz najnowsze dane

Fot. PAP/Leszek Szymański

124 zakażenia i 3 zgony – to najnowszy bilans zakażeń koronawirusem w Polsce ostatniej doby. W województwie warmińsko-mazurskim zachorowały trzy osoby – dwie z Olsztyna i jedna z powiatu ostródzkiego.

W środę tydzień temu odnotowano w całym 86 zakażeń i 6 zgonów. W naszym regionie odnotowano wtedy 4 przypadki zachorowań – po dwa z Olsztyna i powiatu olsztyńskiego.

Najwięcej pozytywnych wyników testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 było w województwach: mazowieckim – 22 oraz dolnośląskim – 15 i lubelskim – 13. Nowych zakażeń nie odnotowano tylko w województwie lubuskim. Osoby, które zmarły z powodu COVID-19, pochodziły z województw zachodniopomorskiego, pomorskiego i małopolskiego.

Od wczoraj wyzdrowiały 82 osoby, wykonano 42 208 testów. Od początku pandemii w Polsce, koronawirusa wykryto u 2 881 718 osób, zmarło 75 222 chorych.

 

Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w koronawirus, COVID-19
Ponad setka zakażeń w Polsce oraz 3 na Warmii i Mazurach

104 zakażenia SARS-CoV-2 w Polsce, w tym trzy w województwie warmińsko-mazurskim odnotowało w najnowszym raporcie Ministerstwo Zdrowia. Współczynnik zakażeń w regionie wynosi 0,02 i jest niższy...

Zamknij
RadioOlsztynTV