Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nielegalny przerzut papierosów przez zieloną granicę

W związku z przemytem papierosów przez zieloną granicę straż graniczna zatrzymała trzech mężczyzn. Fot. straż graniczna

W Gołdapi straż graniczna zatrzymała dwóch obywateli Polski i jednego Rosjanina, którzy przemycali przez zieloną granicę wyroby tytoniowe bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy.

Mężczyźni mięli przy sobie 10 000 sztuk nielegalnych papierosów. W związku z podejrzeniem, że nielegalne papierosy zostały przerzucone przez zieloną granicę, użyto psa służbowego. Tropiciel doprowadził do granicy państwa i wskazał miejsce ukrycia pakunków z papierosami. Okazało się, że mieszkańcy powiatu gołdapskiego nie działali sami. Przez granicę polsko-rosyjską nielegalne papierosy przerzucał obywatel Rosji. Mimo, że mężczyźni już w marcu zostali zatrzymani na gorącym uczynku i ukarani nadal zajmowali się nielegalnym procederem.

Rosjaninowi przedstawiono zarzut, że od listopada 2015 roku do 26 sierpnia tego roku, przerzucili przez polską granicę ponad 200 000 sztuk wyrobów tytoniowych bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy o szacunkowej wartości 150 000 zł.

Natomiast obywatele Polski usłyszeli zarzut, że od czerwca do 26 sierpnia sprowadzili z Federacji Rosyjskiej, i przerzucili przez zieloną granicę prawie 36 000 sztuk nielegalnych papierosów o wartości prawie 24 000 zł. Wszyscy przyznali się do przedstawionych zarzutów i teraz poniosą odpowiedzialność karno-skarbową.

W związku z przemytem papierosów przez zieloną granicę straż graniczna zatrzymała trzech mężczyzn. Fot. straż graniczna

 

(bsc)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przemyt, papierosy, straż graniczna
Pies wyczuł papierosy ukryte w ciężarówce

Ponad 1100 paczek papierosów chciał przemycić Rosjanin przez przejście graniczne w Grzechotkach. Celnicy prześwietlili pojazd promieniami rentgenowskimi. Okazało się, że w TIRze są miejsca zamienione na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV