Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nielegalny hazard w Mrągowie i Nidzicy. Kary grożą organizatorom i graczom

Nielegalne automaty do gier. Fot. KAS

Dziewięć nielegalnych automatów do gier skonfiskowali funkcjonariusze olsztyńskiej Służby Celno-Skarbowej. Lokale, w których urządzano gry, znajdowały się w Mrągowie i Nidzicy.

Pięć urządzeń mundurowi zajęli w Mrągowie, kilka dni później kolejne cztery w Nidzicy. Relacjonuje młodszy aspirant Marta Rosiak, oficer prasowy olsztyńskiej Izby Administracji Skarbowej

Lokal, w którym urządzane były gry hazardowe znajdował się w centrum miasta. Wejście było strzeżone kamerami monitoringu, w celu weryfikacji wchodzących. Mimo tego funkcjonariusze weszli do środka i zajęli automaty. Taka akcja miała też miejsce w Nidzicy. Funkcjonariusze weszli do monitorowanego lokalu, gdzie zajęli cztery urządzenia. W obu przypadkach przeprowadzono eksperyment procesowy potwierdzający nielegalny charakter urządzeń.

Organizatorom nielegalnych gier grożą kary grzywny do 100 tysięcy złotych od jednego automatu, 3 lata więzienia lub obie kary łącznie. Kara grozi również właścicielom lokali jak i samym graczom.

Nielegalne automaty do gier. Fot. KAS

Autor: P. Świniarski
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Mrągowo, Nidzica, hazard, automaty
Milionowe dochody z nielegalnego hazardu. Zabezpieczono pieniądze, dzieła sztuki, samochody

Warmińsko-mazurska i pomorska Krajowa Administracja Skarbowa zatrzymały siedem osób podejrzanych o organizację nielegalnego hazardu. Sprawa ma charakter rozwojowy. Gry urządzano w ponad 40 lokalach na terenie...

Zamknij
RadioOlsztynTV