Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nielegalnie zatrudniali cudzoziemców z Ukrainy. Agencja pracy musi liczyć się z grzywną

Fot. W-M OSG

30 tysięcy złotych grzywny może dostać agencja pracy, która nielegalnie zatrudniał pracowników z Ukrainy. Jest to efekt kontroli przeprowadzonej przez Warmińsko-Mazurską Straż Graniczną.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Barcianach skontrolowali agencję pracy tymczasowej z powiatu kętrzyńskiego. Okazało się, że nielegalnie zatrudniała 22 obywateli Ukrainy – te osoby nie miały zezwolenia na pracę w Polsce. Dodatkowo wobec 75 innych cudzoziemców agencja nie dopełniła obowiązku informacyjnego. Chodzi o pisemny obowiązek informowania właściwego urzędu o podjęciu lub niepodjęciu pracy.

Obywatele Ukrainy pracowali w branży produkcyjnej na terenie województw śląskiego i lubuskiego. Za złamanie prawa właścicielowi agencji pracy grozi do 30 tysięcy złotych. 190 tysięcy złotych – to suma kar zapłaconych przez przedsiębiorców w ubiegłym roku za nielegalne zatrudnienie obcokrajowców.

Liczba takich uchybień w porównaniu z rokiem 2017 spadła, ale nieznacznie, bo o 4 procent.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w cudzoziemcy, Ukraina, agencja pracy, Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej
Polska ma nowych obywateli. Uroczysty akt nadania odebrało siedem osób

W Olsztynie zostały przyznane obywatelstwa polskie osobom, które od lat starały się o to, by móc pochwalić się polskim obywatelstwem. Tym razem akt nadania obywatelstwa polskiego...

Zamknij
RadioOlsztynTV