Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nielegalnie łowili ryby na rzece Elbląg. Kłusownicy staną przed sądem

Fot. fotolia.pl

48-latek oraz 27-latek zostali przyłapani przez policję i straż rybacką na gorącym uczynku. Stosowali metodę ”na szarpaka”, która uznawana jest za jedną z bardziej okrutnych, bo polega na okaleczaniu ryb naostrzonymi kotwicami.

Łódź motorowa, która służyła przestępcom do kłusowania trafiła na policyjny parking. Mężczyznom grozi kara do 2 lat więzienia, grzywna oraz przepadek narzędzi połowowych, które służyły do popełnienia przestępstwa.

Proceder może nie kwitnie tak kiedyś, ale wciąż policja i straż rybacka zatrzymują przestępców lub znajdują sprzęt i złapane ryby. Surowe kary odstraszają kłusowników – przyznaje Krzysztof Cegiel, dyrektor biura Polskiego Związku Wędkarskiego w Elblągu.

W powiecie elbląskim kłusownicy najczęściej działają na rzekach Elbląg i Nogat oraz w rezerwacie jeziora Druzno. Dodajmy, proceder jest szczególnie szkodliwy w czasie tarła ryb. Polski Związek Wędkarski radzi, by kupować ryby tylko z pewnych źródeł. Nie warto wspomagać złodziei, którzy kłusując łamią prawo, niszczą dorobek i dobytek wędkarzy zrzeszonych w związku.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, policja, ryby, kłusownicy, wędkarze, rzeka Elbląg, jezioro Drużno, Nogat, Krzysztof Cegiel, nielegalnie
W Giżycku wykryto nielegalne urządzenia do gier. Funkcjonariusze ujawnili sześć automatów hazardowych

Sześć urządzeń służących do hazardu wykryli w Giżycku w ostatni weekend funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej i policjanci. Z piątku na sobotę, funkcjonariusze skontrolowali dwa lokale w centrum...

Zamknij
RadioOlsztynTV