Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nielegalni migranci w busie. Białorusin przewoził 14 Irańczyków

Fot. Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

14 obywateli Iranu przewoził nielegalnie Białorusin zatrzymany w powiecie suwalskim. Cudzoziemcy przekroczyli granicę z Litwy do Polski.

Busa zatrzymali strażnicy graniczni z Gołdapi, którzy wspierają Podlaski Oddział Straży Granicznej. Jak powiedziała Radiu Olsztyn major Mirosława Aleksandrowicz, rzeczniczka Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, kierowcą był 38-letni Białorusin. W przestrzeni bagażowej pojazdu znajdowało się jeszcze 14 mężczyzn z Iranu.

00:00 / 00:00

Zatrzymani cudzoziemcy nie mieli dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu na terytorium Polski. Przewoźnikiem i zatrzymanymi cudzoziemcami zajęli się funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Rutce-Tartak.

Od 9 maja strażnicy graniczni z Warmii i Mazur zatrzymali już 105 nielegalnych imigrantów z Afganistanu, Egiptu, Jemenu, Iraku, Iranu, Syrii i Tadżykistanu.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w granica, przejście graniczne
Rosjanie są cofani z granicy. Jak wygląda sytuacja na przejściach w regionie?

Ponad 100 Rosjan cofniętych z polsko-rosyjskich przejść granicznych w województwie warmińsko-mazurskim. To bilans ostatniego tygodnia. Tydzień temu - w poniedziałek 19 września - wprowadzono dodatkowe ograniczenia...

Zamknij
RadioOlsztynTV