Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nielegalna sprzedaż zwierząt zagrożonych wyginięciem. Sklepy zoologiczne pod lupą policji skarbowej

Fot. KAS

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Olsztyna i Elbląga wzięli udział w ogólnopolskiej operacji dotyczącej legalności obrotu zwierzętami gatunków zagrożonych wyginięciem.

Skontrolowano między innymi sklepy zoologiczne. Jak powiedziała starszy rachmistrz Marta Rosiak z Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie, w jednym z nich do sprzedaży oferowano okazy, na które właściciel sklepu nie miał wymaganych zezwoleń.

Były to żółw stepowy, wąż boa i dwie salamandry meksykańskie. Zgodnie z ustawą o ochronie przyrody, za przewożenie bez zezwolenia, przez granicę Unii Europejskiej, okazów gatunku chronionego grozi odpowiedzialność karna.

Na razie zwierzęta zostaną tam, gdzie są, ze względu na odpowiadające im warunki. Właściciele sklepów zoologicznych podpisali zobowiązanie, że do czasu zakończenia postępowania administracyjnego, zwierzęta nie zostaną sprzedane.

Fot. KAS

Autor: J.Golon
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w handel, kontrola, legalność, KAS sklep zoologiczny
Handlowcy: przygotowana wcześniej lista usprawni świąteczne zakupy

Lista rzeczy do kupienia, zakupy w pojedynkę i najlepiej robione w środku dnia - to sposób na sprawne i bezpieczne zakupy świąteczne po otwarciu galerii handlowych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV