Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nielegalna hurtownia ukryta w ścianie. Zabezpieczono milion papierosów z przemytu

Fot. W-MOSG

Zlikwidowano kolejną hurtownię nielegalnych papierosów. W akcji wzięli udział funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiej Straży Granicznej wspólnie z policjantami CBŚP i Krajowej Administracji Skarbowej.

Na terenie posesji znaleziono ponad milion papierosów z Białorusi i zatrzymano 52-letniego mężczyznę. Funkcjonariusze sprawdzili busa, który wjeżdżał na posesję w powiecie płockim. Kierowca przewoził 220 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy.

W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, okazało się, że za lustrem na ścianie ukryte były drzwi prowadzące do hurtowni. Znajdowało się tam ponad pół miliona sztuk wyrobów tytoniowych rożnych marek – relacjonuje rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, mjr Mirosława Aleksandrowicz.

00:00 / 00:00

W tym samym czasie, druga grupa funkcjonariuszy przeszukała kolejną posesję. W pomieszczeniach gospodarczych mężczyzna przechowywał 386 i pół tysiąca białoruskich papierosów. Łącznie ujawniono 1 128 tysięcy sztuk wyrobów tytoniowych bez znaków skarbowych akcyzy o wartości ponad 830 tysiąca złotych.

Zatrzymany mężczyzna odpowie za nabywanie, przewożenie i przechowywanie nielegalnych papierosów. Dalsze czynności prowadzi straż graniczna w Braniewie.

Fot. W-MOSG

Fot. W-MOSG

Fot. W-MOSG

Fot. W-MOSG

Fot. W-MOSG

Autor: K. Kantor
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przemyt, papierosy, straż graniczna, video, hurtownia, strażnicy graniczni
Strażnicy graniczni przechwycili nielegalny towar podczas kontroli drogowej

Mieszkańcy powiatu braniewskiego przewozili samochodem białoruskie papierosy. Strażnicy graniczni z Grzechotek znaleźli kontrabandę w trakcie rutynowej kontroli drogowej. Kolejne wyroby tytoniowe były w mieszkaniu i garażu...

Zamknij
RadioOlsztynTV