Niedosyt trenera siatkarzy po Uniwersjadzie. „Przyjechaliśmy wygrać i nie zrealizowaliśmy celu”

Piętnaście medali zdobyli polscy sportowcy w 30. Letniej Uniwersjadzie w Neapolu.

W klasyfikacji medalowej Akademicka Reprezentacja Polski uplasowała się na piętnastym miejscu.

Polacy czterokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium. Ze złotymi medalami do Polski wróciła drużyna strzelczyń w konkurencji karabin pneumatyczny w składzie Aneta Stankiewicz, Katarzyna Komorowska i Natalia Kochańska oraz lekkoatleci Konrad Bukowiecki, Michał Rozmys i Alicja Konieczek.

Biało-czerwoni wywalczyli też dwa srebrne medale. Ich zdobywcy – młociarka Malwina Kopron i drużyna siatkarzy – byli bardzo niezadowoleni.

– Mierzyliśmy w złoto i tylko to nas interesowało. Przyjechaliśmy wygrać uniwersjadę i nie zrealizowaliśmy celu – przyznał trener reprezentacji Polski i rozgrywający Indykpolu AZS Olsztyn, Paweł Woicki. Jego zawodnicy przegrali w finale z Włochami 2:3.

00:00 / 00:00

I jeszcze komentarz środkowego naszej kadry – Jana Nowakowskiego:

Uniwersjadowa kadra Polski zdobyła najwięcej (bo aż 9) medali w kolorze brązowym. Wywalczyli je: drużyna szpadzistek w składzie Martyna Swatowska, Anna Mroszczak, Jagoda Zagała i Kamila Pytka, szpadzista Wojciech Kolańczyk, pływak Filip Zaborowski, taekwondzistka Patrycja Adamkiewicz, lekkoatleci Patryk Dobek, Klaudia Kardasz, Katarzyna Furmanek i sztafeta mężczyzn 4×400 m w składzie Wiktor Suwara, Dariusz Kowaluk, Kajetan Duszyński i Patryk Dobek, a także drużyna taekwondo w składzie Patrycja Adamkiewicz, Gabriela Dajnowicz, Magdalena Leporowska i Karolina Ziejewska.

Autor: K. Piasecka / biuro prasowe AZS
Redakcja: K. Ośko

Więcej w siatkówka
Polscy siatkarze ze srebrem Uniwersjady

Polscy siatkarze zdobyli srebrny medal Uniwersjady w Neapolu. W meczu finałowym przegrali z Włochami 2:3 (25:16, 20:25, 25:22, 23:25, 10:15).  Polacy i Włosi w drodze do...