Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Niechciana inwestycja w zabytkowej części Olsztyna. Posłuchaj Śliskiej Sprawy

Budynek ma powstać w miejscu zieleni. Fot. P. Getka

W ścisłym centrum Olsztyna, na zapleczu ulic Wyzwolenia i Curie-Skłodowskiej, w bliskim sąsiedztwie ratusza, a przede wszystkim zabytkowych kamienic, ma stanąć kilkupiętrowy, nowoczesny apartamentowiec.

Ratusz wydał inwestorowi z Trójmiasta pozwolenie na jego budowę na początku kwietnia. Deweloper kilka razy próbował uzyskać pozwolenie, ale ratusz oddalał jego wnioski ze względu na braki w dokumentacji.

W zeszłym miesiącu urzędnicy magistratu uznali jednak, że wszystkie formalności zostały już spełnione i ratusz ostatecznie wydał zgodę na budowę. Ma to być ośmiokondygnacyjny budynek z ponad 100 mieszkaniami i z dwupoziomowymi garażami.

Mieszkańcy okolicznych kamienic, nie chcą jednak takiego sąsiedztwa. Boją się o swoje domy. Twierdzą, że poprzez budowę apartamentowca, może być naruszona konstrukcja ich kamienic. Wątpliwości jest znacznie więcej. Okoliczni mieszkańcy uważają, że nowy apartamentowiec będzie zbyt duży i będzie zacieniał im mieszkania. Chodzi też o brak bezpieczeństwa przeciwpożarowego, dróg ewakuacji i utrudniony dojazd do posesji.

Mieszkańcy kamienic w centrum Olsztyna mają bardzo długą listę przeciwko budowie w ich sąsiedztwie apartamentowca. Mają też pretensje do ratusza, że nie wszystkim zainteresowanym umożliwił udział w postępowaniu administracyjnym w sprawie budowy.

Sprawą zainteresowali się Wojciech Chromy i Leszek Tekielski.

Posłuchaj audycji Śliska Sprawa

00:00 / 00:00

Budynek ma powstać w miejscu zieleni. Fot. P. Getka

Autor: W. Chromy
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w Olsztyn, zabytek, protest, budowa, ratusz, inwestor, kamienica, inwestycja, zabytki, budynek, mieszkańcy, blok, apartamentowiec, sąsiedztwo, Wyzwolenia, Curie-Skłodowskiej
Nadzór budowlany i konserwator zabytków przyjrzą się olsztyńskim „szubienicom”

Obie te instytucje wszczęły postępowania kontrolne w związku ze stanem pomnika dłuta Xawerego Dunikowskiego. Budzący kontrowersje pomnik - odsłonięty w latach 50. ubiegłego wieku jako Pomnik...

Zamknij
RadioOlsztynTV