Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Niebezpiecznie i ślisko na wielu drogach i chodnikach Warmii i Mazur

W całym regionie przelotnie pada deszcz, miejscami marznący. Temperatura przy gruncie wynosi zero stopni lub nieco poniżej zera co powoduje, że nawierzchnie dróg i chodników są bardzo śliskie.

Olsztyński oddział GDDKiA zapewnia, że drogi krajowe regionu są czarne i mokre, a sprzęt przeciwgołoledziowy czeka w pogotowiu. Gorzej jest na części dróg wojewódzkich, gdzie drogowcy walczą z gołoledzią – mówi Daniel Węgrocki z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie.

Najgorzej jest na drogach powiatowych i gminnych, a w miastach na bocznych i osiedlowych uliczkach, które są pokryte ubitym, zmarzniętym śniegiem i lodem.

Synoptycy ostrzegają, że marznące opady utrzymają się na północnym-zachodzie województwa, czyli w powiatach elbląskim i braniewskim. Przebiegają tamtędy między innymi trasa S7 Warszawa – Gdańsk oraz drogi krajowe numer 22 i 54 do polsko-rosyjskich przejść granicznych w Grzechotkach i Gronowie.

 

Autor: P.Karpiszen
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zima, lód, ślisko, deszcz
Zgubili się w lesie. Wychłodzonym nastolatkom pomogli policjanci z Ełku

Dwunastolatek i jego o 2 lata starszy kolega zgubili się po zmroku w lesie w gminie Stare Juchy niedaleko Ełku. Wybrali się na przejażdżkę rowerową i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV