Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Niebezpieczne kleszcze

Doskonale wiemy, że kleszcze są wyjątkowo trudnym przeciwnikiem, jeżeli chodzi o zdrowie człowieka. Wiemy też i chcemy uczulić, że są niezwykle niebezpieczne dla zwierząt.

Większość tych pajęczaków na swoich żywicieli czeka w trawie i na gałęziach krzewów i to nie tylko w lesie. Coraz więcej zwierząt zaatakowanych przez kleszcze spaceruje ze swoimi opiekunami po parkach i łąkach. Po takich spacerach trzeba oglądać sierść i skórę zwierząt, zwłaszcza za uszami, miedzy palcami, pod pachami i w pachwinach. Właściciele psów i spacerujących kotów powinni kupić im także obróżki przeciw ukąszeniom, zaopatrywać w odpowiednie leki, zakraplacze i dodatkowo dokładnie oglądać swoich ulubieńców. Zrobiło się naprawdę ciepło i cieszymy się z każdego słonecznego dnia, ale niestety musimy zachować czujność i ostrożność także wobec swoich czworonożnych przyjaciół.

Dziś o kleszczach i wywoływanej przez nie babeszjozy porozmawiamy w audycji „Cztery łapy” w Polskim Radiu Olsztyn. Naszym gościem w kolejny wydaniu audycji była Sylwia Lew-Kojrys – weterynarz z Weterynaryjnego Centrum Zdrowia „Lew” w Olsztynie.

Posłuchaj audycji

00:00 / 00:00

 

ADOPCIAKI

Brawurka

Brawura ma 4, 5 miesiąca, jest niewielka, waży około 5-6 kg. Wesoły z niej łobuz, w dalszym ciągu uczy się zachowywać czystość w domu, robi postępy w chodzeniu na smyczy.
Oswaja się z otoczeniem, bo jest psem odważnym, ale ostrożnym. Jest bardzo mądra i karna. Ma komplet szczepień i jest zdrowa.

Marzeniem byłby dom z ogródkiem i psim towarzyszem. W sprawie adopcji prosimy o kontakt z Eweliną Pierzchałą, numer kontaktowy to: 535 291 178

Brawurka

Brawurka

Autor: M. Szczygło
Redakcja: A. Podbieolska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w borelioza, kleszcz
Nie będzie odkleszczania parków w Elblągu. Preparaty stosowane do oprysków są zabójcze również dla owadów zapylających

Elbląg nie podejmie akcji, która pomogłaby zwalczać kleszcze na miejskich terenach zielonych i w parkach. Takie opryski mogłyby zabić, nie tylko dokuczliwe czy groźne dla ludzi...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV