Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie żyje wieloletni działacz i prezes Jezioraka Iława

Nie żyje Kazimierz Paluszewski. Fot. FB Jeziorak Iława

W wieku 73 lat zmarł Kazimierz Paluszewski – wieloletni prezes Jezioraka Iława. Od ponad 30 lat był związany z iławskim futbolem.

Był sternikiem Jezioraka podczas występów w 2. lidze. Pomagał klubowi także podczas jego odbudowy, kiedy to w 2014 roku nie przyznano Jeziorakowi licencji i tym samym zniknął z piłkarskiej mapy Warmii i Mazur. Jedni za nim nie przepadali za jego charakter i nieustępliwość w działaniu, inni uwielbiali za oddanie i pasję do piłki nożnej.

Jak powiedział Radiu Olsztyn szkoleniowiec Jezioraka Iława Wojciech Tarnowski, Kazimierza Paluszewskiego wspomina bardzo dobrze. Byli nie tylko kolegami z pracy, ale również sąsiadami. Wiele godzin spędzili na rozmowach zarówno o piłce nożnej, ale również o rybach. Tą drugą pasją Kazimierz Paluszewski zaraził swojego czasu obecnego szkoleniowca Jezioraka.

To osoba, o której można mówić tylko dobrze, bo wiele serca włożył w sukcesy Jezioraka Iława.

00:00 / 00:00

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja; B. Świerkowska-Chromy

 

 

Więcej w śmierć, trener, prezes, Wojciech Tarnowski, Jeziorak Iława
Zmarł Król Włóczęgów Juliusz I. Miał 94 lata i pochodził z Olsztyna

W Horodku, nieistniejącej już wsi w Bieszczadach, zmarł 94-letni Król Włóczęgów Juliusz Wasik. Pochodził z Olsztyna i zanim przyjechał w Bieszczady piął się po szczeblach kariery....

Zamknij
RadioOlsztynTV