DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro

Nie oddali ani seta. Indykpol AZS górą w pojedynku ze Ślepskiem

Walka o każdą piłkę i do końca. Tak można podsumować wygraną siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn w Suwałkach. Akademicy pokonali Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:22, 25:22, 25:22).

Od początku spotkania przyjezdni prezentowali się bardzo dobrze, prowadząc przez cały set. Pod koniec partii wkradło się rozluźnienie, ale nie miało ono wpływu na rezultat seta, który Indykpol AZS wygrał 25:22.

Drugi set pomyślnie wyglądał dla gospodarzy spotkania – siatkarzy z Suwałk. Wyszli oni na kilkupunktową przewagę, którą systematycznie siatkarze z Olsztyna niwelowali, także w końcówce seta. Skupienie na swojej grze pozwoliło akademikom tę partię zwyciężyć w takim samym stosunku punktów, co pierwszą.

Podobnie wyglądał set numer 3. To siatkarze Ślepska lepiej wyglądali w znacznej części tej odsłony meczu. I znów to akademicy pod koniec włączyli wyższy bieg, wyszli na prowadzenie i doprowadzili do końca set i spotkanie.

Indykpol AZS zainkasował ważne 3 punkty i wciąż liczy się w walce o w play-offy PlusLigi. Z dorobkiem 46 punktów olsztynianie utrzymali 7. pozycję w tabeli.

Nasz serwis i blok wyglądały bardzo dobrze. Mamy jeszcze kilka rzeczy do poprawy, aby nasza gra wyglądała znacznie lepiej – np. w obronie. Utrzymaliśmy także wysokim poziom w ataku i jestem zadowolony ze zwycięstwa w trudnym, wyjazdowym meczu

– skomentował szkoleniowiec akademików Javier Weber.

00:00 / 00:00

MVP spotkania został atakujący akademików Karol Butryn.

Nie było to łatwe spotkanie. To my goniliśmy przeciwnika i wygrywaliśmy końcówki setów. Musieliśmy dobrze zagrywać, a to przełożyło się na blok i obronę.

Redakcja: M. Rutynowski/K. Piasecka

Więcej w siatkówka, PlusLiga
„Czeka nas ciężkie spotkanie”. Indykpol AZS zagra ze Ślepskiem

Siatkarze Indykpolu AZS wciąż walczą o grę w play-offach. Olsztynianie zagrają dziś w Suwałkach ze Ślepskiem. AZS jest obecnie na 7. miejscu w tabeli, a Ślepsk...