Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie chcemy płacić za parkowanie w weekend

W studiu spotkali się: Iwona Arent, Piotr Cieśliński, Janusz Niedźwiecki, Bartłomiej Jasiński, Tadeusz Poźniak.

O tym jakich zmian potrzebuje Elbląg i co przed niedzielnymi wyborami obiecują kandydaci na prezydenta miasta, a także o płatnym parkowaniu w weekendy i ogólnopolskim referendum w sprawia posyłania do szkół szóstoklasistów –  rozmawiali goście audycji publicystycznej My, Wy, Oni.

W studiu Radia Olsztyn spotkali się: Iwona Arent z Prawa i Sprawiedliwości, Piotr Cieśliński z Platformy Obywatelskiej, Janusz Niedźwieckiz Ruchu Palikota, Bartłomiej Jasiński z Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Tadeusz Poźniak z Solidarnej Polski.

Gospodarzem audycji był Mirosław Sochacki.

Posłuchaj audycji My, Wy, Oni

00:00 / 00:00

Rząd daje gminom wolną rękę w ustalaniu opłat za parkowanie. W myśl propozycji, płatne byłyby także postoje w weekendy, święta i nocą. To skok na na nasze pieniądze – twierdzą kierowcy. Czy wprowadzanie dodatkowych płatnych postojów w miastach to dobry pomysł?

Piotr Cieśliński – PO

Poseł Piotr Cieśliński z Platformy Obywatelskiej zaznacza, że propozycja zmian w opłatach jest podyktowana prośbami samych samorządów, które domagały się tego. Jak mówi została wprowadzona w ramach ustawy o poprawie funkcjonowania i organizacji wykonywania zadań publicznych przez jednostki samorządu terytorialnego:

 

Iwona Arent – PiS

Posłanka Iwona Arent z Prawa i Sprawiedliwości, krytykuje ten pomysł. Jak mówi nie dziwi się, że samorządy wychodzą z takimi postulatami. Jej zdaniem rządowe projekty ustaw powodują, że na samorządy ciągle nakładane są nowe obowiązki nie dając im na to pieniędzy. W efekcie samorządy nie mają środków na ich realizację:

Bartłomiej Jasiński – SLD

Pomysł ten nie podoba się także przedstawicielowi Sojuszu Lewicy Demokratycznej Bartłomiejowi Jasińskiemu. Jego zdaniem to kolejny podatek, którego celem będzie – jak się wyraził – „łupienie kierowców”. To nic innego jak danie lokalnym samorządom narzędzia, w postaci podatku, który z kieszeni kierowców w miastach wyciągnie pieniądze:

Janusz Niedźwiecki – RP

To kolejny nietrafiony pomysł koalicji – uważa Janusz Niedźwiecki z Ruchu Palikota. Ten pomysł wpisuje się w festiwal głupich pomysłów jakie od jakiegoś czasu serwuje koalicja rządząca. Po słynnych już fotoradarach, kierowcy będą raczeni kolejnym podatkiem:

Tadeusz Poźniak – SP

Według Tadeusza Poźniaka z Solidarnej Polski pomysł opłat za parkowanie w weekend pozbawia mieszkańców miast komfortu życia. Dotychczasowy brak opłat to dla większości Polaków duży komfort psychiczny, dlatego jeśli w dni wolne mamy być traktowani tak samo jak w zwykły dzień to mija się celem:

ZOBACZ TAKŻE

RadioOlsztynTV