Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trwa naprawa szyn tramwajowych w Olsztynie.

Pęknięta szyna tramwajowa przy Alei Sikorskiego. Fot. D. Grzymska

W OIsztynie naprawiane są, w ten weekend, szyny tramwajowe, które popękały zimą podczas niskich temperatur.

Szyny spawane będą zarówno w sobotę (30 lipca), jak i w niedzielę (31 lipca). Prace prowadzone będą do godziny 10 na torowiskach wzdłuż ulic Witosa, Płoskiego, Sikorskiego i Tuwima. W tym czasie zawieszone zostaje kursowanie tramwajów wszystkich trzech linii.

Jak wyjaśnił Mieczysław Królak, prezes MPK w Olsztynie usuwane są skutki zimowych pęknięć na torowiskach

W zamian zostaną uruchomione dwie zastępcze linie autobusowe: linia Z-1 Wysoka Brama-Kanta oraz Z-2 Dworzec Główny-Kanta. Połączenie dworca z Kortowem zapewnia linia nr 103. Utrudnienia potrwają do poniedziałku.

MPK – zmiany od 1 sierpnia

To nie jedyne nowości, na jakie powinni być przygotowani pasażerowie komunikacji miejskiej w Olsztynie. Od poniedziałku 1 sierpnia, inną trasą będą kursować autobusy wożące pasażerów między Polmozbytem a Jakubowem. Dotychczas linia nr 110 jadąca od Polmozbytu przejeżdżała ulicą Głowackiego. Teraz z Kołobrzeskiej pojedzie do Kościuszki, a stamtąd na aleję Piłsudskiego. Przystanek Teatr Lalek w kierunku Jakubowa będzie przeniesiony na Kołobrzeską za skrzyżowaniem z ul. Głowackiego. Powrotna trasa będzie taka jak dotychczas.

Olsztyn – ulica Towarowa. Fot. Łukasz Węglewski

 

(dwoj/wch/bsc)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w tramwaj, tramwaje, szyny
Pierwszy proces sądowy pomiędzy FCC, a Gminą Olsztyn odbędzie się we wrześniu

26 września odbędzie się pierwsza rozprawa w sprawie FCC Construccion przeciwko Gminie Olsztyn - dowiedziało się Polskie Radio Olsztyn. Hiszpańska firma, która miała zbudować linię tramwajową,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV