Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Napadli na konwojenta, ukradli ponad 60 tysięcy złotych i odjechali jego samochodem. Pięciu mężczyzn usłyszało zarzuty

Fot. Pixabay.com

Pięć osób podejrzanych o napad na konwojenta w okolicach Nowego Dworu Gdańskiego usłyszało zarzuty. Prokuratura domaga się dla nich tymczasowego aresztowania. Nie udało się na razie odzyskać skradzionych pieniędzy.

Zatrzymani mają od 31 do 41 lat, pochodzą z Elbląga i Gdyni. Będą odpowiadać za dokonanie wspólnie i w porozumieniu rozboju poprzez użycie przemocy – poinformowała Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Zdaniem śledczych, mężczyźni napadli na konwojenta, który zbierał utarg ze stacji paliw. Spowodowali kolizję z jego samochodem, potem pobili go, ukradli ponad 60 tysięcy złotych i odjechali jego autem.

Policjanci znaleźli porzucone samochody na jednej z ulic Elbląga i zatrzymali całą piątkę. Nikt z nich nie przyznaje się do winy. Trzej to recydywiści. Grozi im 12 lat więzienia. Dziś sąd ma zdecydować o ich tymczasowym aresztowaniu.

Autor: B. Gajlewska/IAR
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w napad, areszt, rozbój, konwoj
Więzienie
Zaatakował żonę siekierą. 85-latek z Ornety trafił do aresztu

Podejrzany o usiłowanie spowodowania ciężkich obrażeń u swojej żony 85-letni mężczyzna z Ornety trafił do aresztu. Zadał jej kilka uderzeń w głowę obuchem siekiery. Kobieta zdołała...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV