Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Największa w Polsce fabryka opon wkrótce z nową halą i zmodernizowaną linią produkcyjną

Michelin. Fot. Łukasz Węglewski

W fabryce koncernu Michelin w Olsztynie zmodernizowana zostanie linia produkcyjna Zakładu Mieszanek i powstanie nowa hala – poinformowała rzeczniczka Michelin Polska Ewa Konopka.

Jak wyjaśniła, produkcja na nowej linii zapewni fabryce elastyczność i umocni jej pozycję w Grupie Michelin. Przy obsłudze linii będzie zatrudnionych około 40 osób.

Inwestycja o wartości 56 milionów złotych obejmuje budowę hali o powierzchni ponad 3,5 tysiąca metrów kwadratowych oraz montaż nowych linii produkcyjnych. Przy realizacji inwestycji Michelin będzie współpracować  z podwykonawcami z Warmii i Mazur. Koncern rozpoczął też budowę ciepłowni gazowej, której koszt szacowany jest na 210 milionów złotych.

Podczas 23-letniej obecności w Olsztynie firma Michelin zainwestowała w zakład około miliarda euro – podała Ewa Konopka. Olsztyńska fabryka Grupy Michelin jest największą fabryką opon w Polsce i jedną z największych i najnowocześniejszych na świecie. Zakład zatrudnia około 5 tysięcy osób.

Michelin produkuje w Olsztynie opony do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych oraz do pojazdów rolniczych, a także formy, kordy i półfabrykaty. Ma też Centrum Logistyczne.
Autor: P. Karpiszen/PAP
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Michelin, fabryka opon, hala produkcyjna
Zbierali pieniądze na sprzęt dla szpitali. Biegacze i rowerzyści liczyli dystans w złotówkach zamiast w kilometrach

Jeździli rowerami, chodzili z kijkami i biegali, by zebrać jak najwięcej pieniędzy na szczytny cel. Zebrali 100 tysięcy złotych. W Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel w Olsztynie odbyła...

Zamknij
RadioOlsztynTV