Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Najpierw testy na koronawirusa potem otwarcie żłobka i przedszkola w Lubawie. Sanepid odpowiada: nie ma uzasadnienia

Fot. fotolia

Burmistrz Lubawy zapowiada, że nie otworzy miejskiego żłobka i przedszkola zanim pracownicy tych placówek nie zostaną przebadani na obecność koronawirusa.

Sanepid takich testów jednak nie chce przeprowadzić. Miejskie przedszkole i żłobek miały zacząć działać od początku przyszłego tygodnia. Już wiadomo, że to nie nastąpi.

Burmistrz Lubawy, Maciej Radtke wystąpił do sanepidu o przebadanie kilkudziesięciu pracowników tych placówek. Argumentuje, że przez niemal 2 miesiące nie byli w pracy i nie ma pewności, czy w tym czasie nie zachorowali lub nie mieli kontaktu z kimś chorym na COVID 19.

00:00 / 00:00

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Iławie Jolanta Labiś odpowiedziała, że uwzględniając sytuację epidemiczną na terenie powiatu iławskiego nie widzi podstawi i uzasadnionej potrzeby przeprowadzenia testów, jeśli pracownicy nie mają objawów zakażenia.

Taką opinię podziela Wojewódzki Inspektor Sanitarny Janusz Dzisko, do którego Urząd Miasta w Lubawie właśnie przygotowuje kolejne pismo z wnioskiem o zbadanie pracowników przedszkola i żłobka.

00:00 / 00:00

Burmistrz Lubawy powiedział Radiu Olsztyn, że jeśli testy nie zostaną przeprowadzone, nie zdecyduje o otwarciu przedszkola i żłobka w tym roku szkolnym.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

 

Autor: A.Skrago
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sanepid, Iława, żłobek, badania, Lubawa, testy, koronawirus
Szpital miejski otrzymał opaski, które pomogą w monitorowaniu stanu chorych na COVID-19

Szpital miejski w Elblągu otrzymał 50 opasek, które będą monitorowały stan pacjentów chorych na COVID-19. Opaski będą mierzyły m.in. saturację, co pozwoli na ograniczenie kontaktu personelu...

Zamknij
RadioOlsztynTV