Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Najnowszy raport: Olsztyn i powiat olsztyński w czołówce zakażeń koronawirusem

785 nowych zakażeń i 8 zgonów z powodu koronawirusa w województwie warmińsko-mazurskim. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane dotyczące pandemii COVID-19.

W całym kraju odnotowano 23 414 nowych przypadków, zmarły 382 osoby z COVID-19. W regionie najwięcej zakażeń jest w Olsztynie – to 129 przypadek. Z kolei w powiecie olsztyńskim zachorowało 89 kolejnych osób. Na trzecim miejscu w zestawieniu jest powiat ełcki z liczbą 75 zakażeń, a następnie miasto Elbląg, w którym zaraziły się 74 osoby.

Najmniej nowych zakażeń w województwie, odnotowano w powiatach braniewskim i nidzickim – odpowiednio 4 i 9. Najwyższy wskaźnik zakażeń na 10 tys. mieszkańców jest w powiecie giżyckim i wynosi on 8,32. To 32 miejsce w kraju.

Warmińsko-mazurskie z liczbą zakażeń na poziomie 785 jest na piątym miejscu od końca. Najwięcej nowych przypadków COVID-19 odnotowano na Mazowszu – 4836 i Śląsku – 2285. Tydzień temu w sobotę, w naszym regionie odnotowano 585 nowych przypadków. Było też 12 zgonów.

 

Rośnie liczba hospitalizowanych. Jak wygląda sytuacja w szpitalach covidowych województwa?

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Niebojewska/L.Tekielski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w koronawirus, pandemia, COVID-19
Rośnie liczba hospitalizowanych. Jak wygląda sytuacja w szpitalach covidowych województwa?

W szpitalach na Warmii i Mazurach przebywa 507 osób z COVID-19, w tym 41 pacjentów podłączonych do respiratorów. W najbliższym tygodniu w regionie ma przybyć 40...

Zamknij
RadioOlsztynTV