Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Najnowszy raport MZ: 104 zakażenia koronawirusem w kraju, 3 na Warmii i Mazurach

104 zakażenia koronawirusem w Polsce, w tym trzy w województwie warmińsko-mazurskim odnotowało w najnowszym raporcie Ministerstwo Zdrowia. Współczynnik zakażeń w regionie wynosi 0,02 i niższy od ogólnopolskiej średniej.

Po jednym pozytywnym wyniku testu na obecność SARS-CoV-2 było w powiecie lidzbarskich, oleckim i gołdapskim. Wykonano ponad 50 tysięcy testów na obecność patogenu. W regionie – prawie 1,5 tysiąca. Najwięcej zakażeń w Polsce – 16 – jest na Mazowszu. W kraju wyzdrowiało 98 osób.

Minionej doby w Polsce zmarło 16 osób zakażonych SARS-CoV-2, a 13 z nich miało schorzenia współistniejące. W regionie zmarła jedna osoba, która miała również inne choroby poza COVID-19.

Dodajmy, że do tej pory w Polsce przeciwko COVID-19 zaszczepiono prawie 29 mln osób, w tym ponad 12 mln drugą dawką. W województwie warmińsko-mazurskim natomiast w sumie prawie 959 tys., a po raz drugi – ponad 398 tys. Minionej doby zaszczepiano natomiast prawie 10 tys. osób, a drugą dawką – ponad 7 tys.

Posłuchaj relacji Katarzyny Piaseckiej

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Niebojewska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ministerstwo zdrowia, koronawirus, pandemia, zakażenia
Chętni na szczepionkę Johnson&Johnson w Elblągu mogą się już zgłaszać

Elbląski punkt szczepień powszechnych dostanie tysiąc dawek szczepionki Johnson & Johnson. Starania o pozyskanie akurat tego preparatu są wynikiem rozeznania sytuacji, bo wiele osób jest zainteresowanych...

Zamknij
RadioOlsztynTV