Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Najlepsi światowi tancerze zaprezentują się w Elblągu

Elbląska Formacja Standardowa Jantar II

W Elblągu rozpoczyna się 15. Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup.

– Podczas trzech festiwalowych dni wystąpi kilkuset tancerzy z całego świata. Będą też bardzo egzotyczne pary z Chin i Izraela – zapowiada Magdalena Czarnocka-Kaptur, organizator imprezy z Centrum Spotkań Europejskich Światowid.

W Elblągu wystąpią także tancerze z Niemiec, Włoch, Rosji, Estonii i oczywiście Polski. W sumie swoje reprezentacje będzie miało 15 państw.

Oprócz tanecznych zmagań w sportowym tańcu towarzyskim organizatorzy zaplanowali imprezy towarzyszące. Będą wystawy i specjalne prezentacje. Jedną z nich, po raz pierwszy w Elblągu, będzie specjalny pokaz boogie woogie w wykonaniu Agnieszki i Grzegorza Cherubińskich, wicemistrzów świata.

Zmagania o główną nagrodę w turnieju, czyli Puchar Bałtyku można oglądać do niedzieli w hali Centrum Sportowo-Biznesowego przy alei Grunwaldzkiej.

Organizatorami Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup są: Centrum Spotkań Europejskich Światowid, Stowarzyszenie Jantar, Federacja Tańca Sportowego oraz Word Dance Sport Federation. (mstan/bsc)

Baltic Cup w Elblągu. Fot. przekazana przez organizatorów

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w taniec, Elbląg
Nie będzie referendum ws. przyłączenia Elbląga do Pomorza

Nie będzie referendum w sprawie odwołania straży miejskiej i przyłączenia Elbląga do Pomorza. Z inicjatywą przeprowadzenia referendum wystąpił Obywatelski Elbląg, jednak organizatorzy akcji, w terminie  nie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV