Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nad region nadciąga fala upałów. Słupki rtęci od jutra mają pokazywać ponad 30 stopni

Fot. fotolia

Temperatury w regionie poszybują w górę. Na Warmii i Mazurach, dzisiaj, przedsmak tego, co będzie działo się weekend.

Jak wyjaśnia Mateusz Zamajtys, synoptyk dyżurny Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, dobrą pogodę zawdzięczamy układowi wysokiego ciśnienia. Napływa do nas cieplejsze powietrze z południowo-zachodniej części Europy. Z dnia na dzień będzie coraz cieplej.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami dla województwa lubuskiego i zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. Tam termometry mogą pokazać nawet 35 stopni Celsjusza. Na Warmii i Mazurach synoptycy przewidują, że ma być od 26 do 28 stopni, a od jutra (18 czerwca) ponad 30.

Upalne dni niektórzy wolą spędzić w domach. Jak zadbać o to, żeby w mieszkaniu była odpowiednia temperatura?

Najprostszym sposobem jest zasłonięcie okien po to, żeby nie wpuścić słońca i temperatury do wewnątrz. – Zdecydowanie lepiej sprawdzają się rolety zewnętrzne, które lepiej izolują – mówi konstruktor i architekt Joanna Mazurek.

00:00 / 00:00

Specjaliści radzą, żeby w czasie upałów pamiętać o regularnym nawadnianiu organizmu oraz nosić przewiewne ubrania z naturalnych tkanin. Według prognoz, upały w regionie potrwają do środy.

Fot. fotolia

Autor: K. Piasecka
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pogoda, upał, lato, słońce
Przed nami upały. Policja apeluje: Nie zostawiajmy dzieci i zwierząt w samochodach!

Nie zostawiajmy dzieci i zwierząt w samochodach! - apelują policjanci. Nawet, jeśli wydaje nam się, że załatwienie danej sprawy zajmie nam "tylko chwilę". Co roku, podczas...

Zamknij
RadioOlsztynTV