Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nabrzeże rzeki Elbląg zostanie zmodernizowane. Jakie prace zaplanowano?

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. P. Getka

Firma z Gdańska wygrała przetarg na modernizację części nabrzeża rzeki Elbląg na Wyspie Spichrzów. Do rywalizacji o kontakt wart prawie 30 mln złotych walczyły trzy przedsiębiorstwa.

Miasto dostało na tę inwestycję 27 mln zł z Polskiego Ładu. Wykonawca będzie musiał zaprojektować przebudowę dwóch odcinków nabrzeża, a potem wykonać zaplanowane prace. Do przebudowy są dwa odcinki na Wyspie Spichrzów, oba za mostami zwodzonymi.

Roboty obejmą przebudowę nabrzeża wraz z jego oświetleniem oraz budowę pomostów pływających z miejscami do cumowania. Dojście do nabrzeża od strony Mostu Niskiego ma być pogłębione do 5 metrów, by do portu od strony Zalewu Wiślanego mogły zawijać większe jednostki. Modernizacja nie dotyczy odcinka pomiędzy mostami na Starym Mieście.

Dodajmy, ta inwestycja toczyć się będzie równolegle do już rozpoczętej budowy obiektu z rządowego programu Fabryka. Wszystko jest realizowane na lewym brzegu rzeki na Wyspie Spichrzów, która niemal doszczętnie została zniszczona w czasie wojny.

Modernizacja nabrzeża Wyspy Spichrzów ma być zakończona w połowie 2025 roku.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Niebojewska

Ruszyła budowa Porta Mare. „Budynek będzie motorem napędowym gospodarki elbląskiej”

Więcej w Elbląg
Dariusz Barton: każdy samorząd ma zabytek, który może zgłosić do konkursu i dostać dotację na renowację

Do udziału w dwóch konkursach dotyczących zabytkowych obiektów zachęcał gość Porannych Pytań Studia Elbląg wojewódzki konserwator zabytków w Olsztynie. Z pochodzącym z Elbląga Dariuszem Bartonem rozmawiała...

Zamknij
RadioOlsztynTV