Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na zdrowie – 25.01.2020

fot. Przemysław Getka

Czym jest śpiączka i o czym świadczy opryszczka – na te pytania odpowiadali goście Agnieszki Lipczyńskiej. W cyklu Dieta dla Ciebie: buraki.

Olszyńska Klinika Budzik mieści się w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Istnieje 4 lata. W tym czasie wybudzono 19 osób. Pacjentami zajmuje się interdyscyplinarny zespół specjalistów, którym kieruje dr Łukasz Grabarczyk – neurochirurg.

00:00 / 00:00

Rocznie w Polsce na śpiączkę zapada kilkaset osób. Najczęstszą przyczyną są urazy głowy powstałe np. w wyniku wypadków komunikacyjnych. Nie każdego udaje się wybudzić, ale wiele trudnych przypadków pokazuje, że nie należy tracić nadziei, bo o mózgu wiadomo wciąż za mało. Jakim stanem jest śpiączka, w jaki sposób wraca świadomość, jakie są symptomy wybudzenia? Odpowiada dr Łukasz Grabarczyk.

Jak walczyć z opryszczką? Opryszczka jest nie tylko problemem estetycznym ale przede wszystkim zdrowotnym. Wywołują ją dwa typy wirusa- mówi prof. Waldemar Placek – Koordynator Kliniki Dermatologii, Chorób Przenoszonych Drogą Płciową i Immunologii Klinicznej Szpitala Miejskiego w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Dieta dla Ciebie – Buraki. O ich właściwościach mówi Joanna Samczuk – dietetyk.

00:00 / 00:00

 

Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śpiączka, buraki, Na Zdrowie
Kolejne wybudzenia w olsztyńskiej klinice „Budzik”. Pacjenci szybko wracają do zdrowia

Ze śpiączki obudzili się kobieta po wypadku komunikacyjnym i mężczyzna po pęknięciu tętniaka. O sukcesie poinformował twórca "Budzika dla dorosłych" prof. Wojciech Maksymowicz.  To dla nas wielka...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV