Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejne wybudzenia w olsztyńskiej klinice „Budzik”. Pacjenci szybko wracają do zdrowia

Fot. M. Kwiatkowska

Ze śpiączki obudzili się kobieta po wypadku komunikacyjnym i mężczyzna po pęknięciu tętniaka. O sukcesie poinformował twórca „Budzika dla dorosłych” prof. Wojciech Maksymowicz. 

To dla nas wielka radość, na szczęście te osoby nie miały uszkodzonego ośrodka mowy, więc wróciła też zdolność mówienia. Widać, jak olsztyńska medycyna się rozwija i stwarza dobre warunki. To wielka zespołowa praca, za którą bardzo dziękujemy

– powiedział prof. Maksymowicz.

00:00 / 00:00

To czternasta i piętnasta osoba wybudzona spośród dwudziestu pięciu, które były już w „Budziku”. Oboje wybudzeni byli w klinice krótko, kilka tygodni – 27-letni mężczyzna z Gdańska szybko wraca do zdrowia. Z kolei kobieta, która trafiła do „Budzika” po potrąceniu przez samochód, zrobiła już samodzielnie pierwsze kroki.

W klinice rozpoczęły się prace budowlane, jesienią na pacjentów będzie czekało kolejnych siedem łóżek, łącznie będzie ich piętnaście. Pierwszy w kraju „Budzik dla dorosłych” działa od końca 2016 roku przy Szpitalu Uniwersyteckim w Olsztynie. W kolejce na leczenie czeka ponad osiemset osób.

Natomiast Klinikę „Budzik dla dzieci” otwarto w 2012 roku przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Są w niej pacjenci w stanie śpiączki, po ciężkich urazach centralnego układu nerwowego.

 

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Wojciech Maksymowicz, klinika, śpiączka, budzik dla dorosłych
Profesor Wojciech Maksymowicz nie będzie już prorektorem ds. Collegium Medicium UWM. Sam złożył rezygnację

Prof. Wojciech Maksymowicz zrezygnował ze stanowiska prorektora do spraw Collegium Medicum na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Przypomnijmy - kolegium rektorskie podjęło decyzję o dymisji Maksymowicza, rozpoczęto także procedurę,...

Zamknij
RadioOlsztynTV