Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na Warmii i Mazurach rozpoczęły się ferie. Rodzice mogą sprawdzić bezpieczeństwo dzieci w elektronicznej bazie wypoczynku

Fot. Łukasz Węglewski

Uczniowie z województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego rozpoczynają ferie. Od tygodnia zimową przerwę w nauce ma ponad 1 mln 400 tys. uczniów z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.

Zimowy odpoczynek od nauki rozpoczyna 308 tysięcy uczniów z ponad 1 600 szkół z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Rzecznika Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Ostrowska mówi, że rodzice mogą sprawdzić, czy ich dziecko podczas wyjazdu na zimowisko ma zapewnione bezpieczeństwo w elektronicznej bazie wypoczynku na stronie wypoczynek.men.gov.pl.

To informacje, które można pozyskać na temat organizatora danego wypoczynku, wydanych zaświadczeń, liczby uczestników oraz terminu i lokalizacji wypoczynku.

– mówi Anna Ostrowska.

Uczniowie, który zaczęli ferie jako pierwsi, mają jeszcze tydzień na odpoczynek. W następny poniedziałek przerwę w nauce rozpoczną uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. W całym kraju w podczas wszystkich tur ferii będzie odpoczywało ponad 4 mln 600 tysięcy uczniów.

Autor: K. Ingram/IAR
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, ferie, odpoczynek
Inspektorzy sprawdzą stan techniczny i uprawnienia kierowców autobusów

Ponad 166 tysięcy dzieci rozpoczęło ferie zimowe na Warmii i Mazurach. Cześć uczniów pozostanie w domu, inni wyjadą na zorganizowane kolonie i zimowiska. Rodzice, którzy chcą...

Zamknij
RadioOlsztynTV