Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na Warmii i Mazurach będą inwestycje warte 3 mld euro

Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego przyjął ostateczną wersję Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa na lata 2014-20, fot. K. Grabowska

Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego przyjął ostateczną wersję Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa na lata 2014-20.

Do podziału jest 1 miliard 727 milionów euro. Szacuje się, że po dodaniu wkładu własnego inwestorów, na Warmii i Mazurach prowadzone będą inwestycje warte 3 mld euro.

Dokument jeszcze dziś będzie wysłany do Komisji Europejskiej. Program Operacyjny do 2020 roku całkowicie różni się od tego, który właśnie się kończy. Marszałek województwa Jacek Protas powiedział Radiu Olsztyn, że tym razem chodzi o poprawę konkurencyjności gospodarki w regionie, zwiększenie zatrudnienia i wzmocnienie rynku pracy na WiM:

00:00 / 00:00

Program ma 12 kluczowych zadań, wśród nich są m.in Inteligentna Gospodarka Warmii i Mazur, Regionalny Rynek Pracy, Infrastruktura transportowa, Kultura i dziedzictwo oraz Obszary wymagające rewitalizacji.

Teraz Komisja Europejska musi zatwierdzić dokument, a pierwszych odpowiedzi zarząd województwa spodziewa się pod koniec kwietnia. Potem zostanie podpisana umowa partnerska między Komisją a polskim rządem i dopiero wtedy będzie można ogłaszać pierwsze konkursy. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, beneficjenci będą mogli startować w nich już na jesieni. (grab/as)

Relacja Kingi Grabowskiej:

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Protas
Spotkanie przedstawicieli rządu i samorządu w Elblągu

W subregionie elbląskim rozmawiali na wspólnej konferencji wojewoda Marian Podziewski, wicewojewoda Grażyna Kluge i z marszałek województwa Jacek Protas. Cała trójka zgodnie zdementowała pogłoskę o wygaśnięciu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV