Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na Warmię i Mazury trafią 4 miliony złotych. Program „Moja Woda” ma pomóc w walce z suszą

Fot. fotolia.pl

Program jeszcze się nie rozpoczął, ale już wzbudza ogromne zainteresowanie. Program „Moja Woda” to inicjatywa Ministerstwa Klimatu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

100 milionów złotych na łagodzenie skutków suszy w Polsce ma trafić do właścicieli domów. Do 2024 roku  województwo warmińsko-mazurskie otrzyma ponad 4 miliony złotych z Programu „Moja Woda”. Będzie można za to sfinansować zakup i instalację przydomowych urządzeń, które magazynują wodę opadową na potrzeby gospodarstw. Mogą to być naziemne lub podziemne zbiorniki o określonej pojemności.

Nabór wniosków o dofinansowanie rozpocznie się w lipcu, ale wydatki można realizować od początku czerwca. Maksymalna wartość dofinansowania to 80 procent kosztów poniesionych na nowe instalacje, maksymalnie do 5 tysięcy złotych.Z programu skorzystać mogą właściciele lub współwłaściciele domów jednorodzinnych.

Wnioski będzie przyjmował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

00:00 / 00:00

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dofinansowanie, susza, program, Michał Kurtyka, Minister klimatu
Ministerstwo przeznaczy blisko cztery miliony na inwestycje drogowe. Sprawdź, które drogi doczekają się remontu

Blisko cztery miliony złotych – taką kwotę dofinansowania ze środków rezerwy subwencji ogólnej na 2020 rok minister finansów przekazał jednostkom samorządu terytorialnego z naszego regionu na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV