Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na Warmię i Mazury trafi dodatkowe 30 milionów złotych na remonty lokalnych dróg

Premier Mateusz Morawiecki i wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki. Fot. KPRM

Rząd przeznaczy o 500 milionów złotych więcej na rozwój lokalnej infrastruktury drogowej. Jak powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z wojewodami, łącznie na ten cel zostanie przeznaczony miliard 300 milionów złotych.

Premier podkreślił, że dysponentami środków „z rządowego programu na rzecz rozwoju oraz konkurencyjności regionów” na wsparcie lokalnej infrastruktury drogowej będą wojewodowie i to do nich – jak dodał – będzie należeć nadzorowanie, koordynacja i wydatkowanie środków z całego programu.

To jest niezwykle ważne wsparcie dla lokalnej infrastruktury, dla lokalnych środowisk, lokalnej gospodarki, na którą państwo jako wojewodowie patrzycie niejako z lotu ptaka, rozumiejąc całą architekturę infrastrukturalną w województwach

Województwo warmińsko-mazurskie otrzyma dodatkowo 29 milionów 900 tysięcy złotych. Najwięcej pieniędzy trafi do województwa mazowieckiego – ponad 47 milionów, wielkopolskiego – ponad 40 milionów i lubelskiego – ponad 37 milionów złotych.

Pieniądze mają wspomóc lokalną infrastrukturę i jak podkreślił premier Morawiecki muszą być wydawane w koordynacji z wojewodami.

Właśnie wojewodowie wiedzą jakie są potrzeby z punktu widzenia całego województwa i jestem przekonany, że państwo podejdziecie do tego zadania z całym przekonaniem i z zaangażowaniem.

Mateusz Morawiecki zaznaczył, że drogi lokalne wymagają odbudowy, remontów i zupełnie nowych inwestycji.

To niezwykle ważny aspekt rozwoju gospodarczego, wzrostu i dzięki odpowiednim połączeniom komunikacyjnym możliwe będzie tworzenie nowych centrów dystrybucyjnych, nowych zakładów produkcyjnych i rozwój coraz bardziej dynamicznej gospodarki na poziomie poszczególnych województw.

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z wojewodami. Fot. KPRM

Autor: PAP/M.Roszak
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojewoda, drogi, pieniądze, rząd
Wciąż poszukiwany jest właściciel portfela z dużą sumą pieniędzy. Kilku chętnych już się zgłosiło

Wciąż nie znalazł się właściciel portfela znalezionego pod koniec lutego przy jednym z marketów w Olsztynie. W środku było kilka tysięcy złotych w różnych walutach. Pieniądze,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV