Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na terenie Olsztyna powstają nowe przystanki kolejowe

Dworzec Olsztyn Śródmieście. Fot. Przemysław Getka

PKP PLK finalizuje budowę kolejnych przystanków kolejowych na terenie Olsztyna. Powstają na osiedlach Likusy i Redykajny. Gotowe są już perony oraz oświetlenie. Pociągi będą się tam zatrzymywały już w czerwcu. Przystanek kolejowy powstanie także przy jeziorze Ukiel.

Pierwotnie prace nad rozbudową linii kolejowej w Olsztynie miały zakończyć się w grudniu ubiegłego roku. Budowę trzech nowych przystanków kolejowych spowolnił brak przyłączy energetycznych. Inwestycja dobiega jednak końca.

Umiejscowienie stacji „Likusy” przy ul. Bałtyckiej, „Redykajny” przy ul. Hozjusza oraz „Jezioro Ukiel” za Zespołem Szkół Ekonomicznych przy ul. Bałtyckiej, zapewnią podróżującym łatwiejszą komunikację między okolicznymi gminami a centrum i dzielnicami Olsztyna.

Nowe przystanki będą przystosowane do potrzeb podróżujących. Na wszystkich peronach przewidziano podstawowe wyposażenie – wiatę, ławki, tablice informacyjne, a także stojaki rowerowe.

Przyszłe przystanki mają także odciążyć główny szlak komunikacyjny zachodniego Olsztyna, jakim jest ulica Bałtycka.

Łączna wartość inwestycji to ok. 66 mln zł. Nowe przystanki kolejowe w Olsztynie zostaną oddane do użytku w czerwcu tego roku.

Redakcja: Ł.Węglewski za TVP3 Olsztyn

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PKP, pociąg, dworzec
Polityczny spór o program Kolej+

Politycy PiS z regionu twierdzą, że zarząd województwa niewystarczająco angażuje się w próbę pozyskania pieniędzy z tego rządowego programu. Samorząd odpowiada, że niebawem ogłosi przetarg na...

Zamknij
RadioOlsztynTV