Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na przekopie Mierzei Wiślanej powstaje przejście graniczne. Wiemy kiedy zacznie działać

Fot. P. Getka

Nowe przejście graniczne powstaje w województwie warmińsko-mazurskim. Zlokalizowane będzie w miejscu przekopu Mierzei Wiślanej.

Statki muszą mieć miejsce odprawy granicznej.

Ma to być przejście graniczne morskie, przez które będzie mógł się odbywać ruch osobowy i towarowy. Jeśli chodzi o straż graniczną, wszystko wskazuje na to, że przejście to będą obsługiwać funkcjonariusze z pobliskiej straży granicznej w Krynicy Morskiej. Już teraz rozpoczynają oni intensywne szkolenia w tym obszarze

– mówi komandor podporucznik Andrzej Juźwiak, rzecznik Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

00:00 / 00:00

Przekop Mierzei Wiślanej – wrzesień 2022. Fot. NDI

 

Jak podkreśla dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni, kapitan żeglugi wielkiej Wiesław Piotrzkowski, jeszcze w tym roku mają zakończyć się prace związane z budową Kanału Żeglugowego, łączącego Mierzeję Wiślaną z Zatoką Gdańską.

To są prace związane z obudową rzeki Elbląg, czyli pogrążaniem ścianek szczelnych, montowaniem oczepów i konstrukcji betonowej nabrzeża.

00:00 / 00:00

Obecnie na Zalewie Wiślanym funkcjonują dwa przejścia graniczne – w Elblągu i Fromborku. Przejście Nowy Świat ma zacząć działać 1 maja.

Fot. MOSG

Fot. P. Getka

Autor: M. Rozbicka
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przejście graniczne, przekop, Mierzeja Wiślana
Mija pół roku od otwarcia kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną

Ponad pół tysiąca jednostek przeprawiło się przez kanał na Mierzei Wiślanej. Dziś mija pół roku od otwarcia tej inwestycji - mówi kapitan Wiesław Piotrzkowski, dyrektor Urzędu...

Zamknij
RadioOlsztynTV