Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na przejażdżkę wzdłuż Mierzei Wiślanej? Otwarto ścieżkę rowerową w pobliżu planowanego przekopu

Fot. Archiwum Radia Olsztyn

Lasy Państwowe zniosły zakaz wstępu do lasu w sąsiedztwie planowanego przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Umożliwi to rowerzystom korzystanie ze ścieżki rowerowej w pobliżu planowanej nowej drogi wodnej między Zatoką Gdańską a Zalewem Wiślanym.

Jak poinformował rzecznik nadleśnictwa Elbląg Jan Piotrowski, zakaz został wprowadzony 15 lutego w lasach, w sąsiedztwie planowanej budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. Trasa rowerowa wzdłuż Mierzei Wiślanej umożliwi rowerzystom pokonanie szlaku od miejscowości Piaski przy polsko-rosyjskiej granicy aż do Mikoszewa przy ujściu Wisły do Bałtyku.

Trasa budowana fragmentami wiedzie przez lasy, lokalne drogi, w pobliżu Zalewu Wiślanego albo blisko plaży. Lada dzień całkowicie zostanie zakończony fragment trasy z Przebrna do Krynicy. Na krynickim odcinku Promenady Nadmorskiej został zaprojektowany chodnik ze ścieżką rowerową o łącznej szerokości 6 m. Przygotowane są już zatoczki do postawienia ławek oraz podłoże w części ścieżki rowerowej, na którym zostanie położona czerwona nawierzchnia mineralno-asfaltowa.

Wzdłuż promenady zostaną ustawione ławki do odpoczynku i podziwiania nadmorskiej plaży. Zamontowane zostały także lampy oświetlające promenadę.

 

Autor: A. Libudzka (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rower, przekop, trasa, Mierzeja Wiślana, Lasy Państwowe
Jerzy Wcisła o 500 plus: Logika nakazuje, aby rozszerzyć ten program i będziemy to popierać

Niepokoi mnie przesuwanie terminu rozstrzygnięcia przetargu na przekop Mierzei Wiślanej - mówił w Porannych pytaniach Jerzy Wcisła. Senator Platformy Obywatelskiej odniósł się również do rozszerzenia programu...

Zamknij
RadioOlsztynTV