Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na pomoc populacji pszczół. Fundusz Ochrony Środowiska ogłasza drugą edycję konkursu

Jest nowa pula pieniędzy na ochronę pszczół z regionu. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie rozpoczął drugą edycję programu na rzecz zwiększenia populacji i ochrony pszczół.

– W zeszłym roku było duże zainteresowanie dotacjami na inwestycje związane z tym zadaniem, stąd decyzja o ponownym otwarciu programu – mówi Krzysztof Rutecki z olsztyńskiego oddziału Funduszu.

Pieniądze mogą być przeznaczone m.in. na zakup matek pszczelich, uli, krzewów czy drzew miododajnych – wszystko, co będzie miało ekologiczny efekt w postaci poprawy dobrostanu pszczół.

00:00 / 00:00

Środki można zyskać na wszelkie zadania wynikają z hodowli populacji pszczół. Jest to druga edycja konkursu. Konkurs cieszył się dość sporym zainteresowaniem, dlatego fundusz postanowił w tym roku również go ogłosić. Możliwe jest dofinansowanie w formie dotacji do 5 tysięcy złotych, nie więcej niż 80 procent kosztów całego zadania.

00:00 / 00:00

Dokumenty można już składać przez generator wniosków, który jest na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Autor: A. Skrago
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w konkurs, pszczoły, pszczoła, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, rodzina pszczela, zwiększenie populacji
Które pamiątki są najlepiej zachowane? Trwa konkurs „Zabytek Zadbany”

Do końca stycznia można zgłaszać najlepiej zachowane relikty przeszłości z regionu w ogólnopolskim konkursie "Zabytek Zadbany". To inicjatywa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Które konkretnie kwalifikują...

Zamknij
RadioOlsztynTV