Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na pierwszym miejscu stawia dobro drugiego człowieka. Poznaliśmy laureatkę nagrody Tuus

Fot. A.Pastuszka

Już po raz trzynasty wręczono nagrodę Tuus przyznawaną przez biskupa elbląskiego Jacka Jezierskiego.

Może ją otrzymać osoba lub instytucja, której najważniejszym celem jest pomoc drugiemu człowiekowi. Nagroda wręczana jest podczas Dni Papieskich, które w tym roku odbywają się pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”.

Biskup elbląski honoruje osoby i instytucje, które postępują w myśl słów Jana Pawła II „Totus Tuus – cały Twój”. W tym roku nagroda trafiła do Krystyny Grzybickiej – dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Elblągu.

Krystyna Grzybicka kieruje trzema filiami Środowiskowego Domu Samopomocy dla chorych z zaburzeniami psychicznymi, z chorobą Alzheimera i zaburzeniami umysłowymi, mieszkaniem chronionym oraz specjalistycznymi usługami opiekuńczymi dla osób z zaburzeniami psychicznymi.

Dni Papieskie w Elblągu zorganizowano po raz 19. Podczas uroczystości wystąpił zespół Czerwone Gitary i chór  Alta Trinita  działający przy Parafii Trójcy Świętej w Elblągu.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

00:00 / 00:00

Fot. A.Pastuszka

Fot. A.Pastuszka

Fot. A.Pastuszka

Autor: A.Pastuszka
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, nagroda, tuus, biskup elbląski, biskup elbląsk
Nie będzie kasacji wyroku w głośnej sprawie zgwałcenia tłumaczki. Jeden z ratowników medycznych spędzi w więzieniu 2 lata

Jak poinformował rzecznik Sądu Okręgowego w Elblągu Tomasz Koronowski, Sąd Najwyższy oddalił kasację od wyroku. Do zdarzenia, które znalazło finał przed elbląskim sądem, doszło 6 lat...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV