Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na Krzywym powstaną nowe obiekty turystyczno-sportowe

Na jeziorze Ukiel w Olsztynie

W weekend otwarto część zmodernizowanej plaży miejskiej, a dziś władze Olsztyna podpisały umowę na budowę obiektów turystyczno-sportowych w rejonie Zatoki Miłej oraz Słonecznej Polany.

Jak mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, nowe obiekty posłużą głównie do sportów wodnych, ale nie tylko. Na Słonecznej Polanie powstanie m.in. niewielki amfiteatr.

00:00 / 00:00

wizualizacja plaży miejskiej nad jeziorem Ukiel w Olsztynie

W tej chwili na Słonecznej Polanie infrastruktura jest już przestarzała, brakuje takich rzeczy, jak sala konferencyjna dla adeptów żeglarstwa, czy nawet porządnych przebieralni. Dyrektor olsztyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Jerzy Litwiński liczy na to, że nowa inwestycja znacznie poprawi warunki do rozwoju żeglarstwa w Olsztynie, w tym do szkolenia młodych żeglarzy.

00:00 / 00:00

Koszt nowej infrastruktury to ponad 26 milionów złotych, z czego blisko połowę dołoży Unia Europejska. Inwestycja ma zakończyć się w maju przyszłego roku. Dodatkowych 5 milionów złotych przeznaczonych zostanie na zakup sprzętu żeglarskiego. (apiedz/bsc)

Jezioro Ukiel w Olsztynie. Fot. Łukasz Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ukiel, jezioro
Na Warmii i Mazurach utonęły już 24 osoby

To była czarna sobota na wodach Warmii i Mazur. W jeziorze Łaśmiady w powiecie ełckim utonął 73-letni mężczyzna, który - jak ustalili policjanci - wypadł z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV