Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na kolei brakuje wykwalifikowanych pracowników

Dzień otwarty na PKP, fot. K. Grabowska

Przejazdy szynobusami, ciekawostki o kolei i wystawa makiet z pociągami. Dziś dzień otwarty w Warmińsko – Mazurskich Przewozach Regionalnych.

Dzień otwarty zorganizowano z okazji przypadającego w piątek 25 listopada święta kolejarzy, których patronką jest św. Katarzyna. Impreza była też okazją do poruszenia ważnych dla kolei spraw. Jedną z nich jest brak wykwalifikowanych pracowników. Braki mają uzupełnić uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych w Olsztynie. W 2003 roku szkoła przestała kształcić kolejarzy, teraz powraca na dawne tory. Jak mówi nauczyciel Szczepan Perfikowski, w tym roku szkolnym w placówce udało się ponownie uruchomić kierunek kolejarski – technik transportu kolejowego.

Dyrektor Przewozów Regionalnych na Warmii i Mazurach gwarantuje, że absolwenci znajdą pracę w zawodzie. Elżbieta Załuska jest przekonana, że o nowych wykwalifikowanych pracowników będą zabiegać kolejowe spółki pasażerskie, przewozy towarowe, a także zarządcy infrastruktury kolejowej. Obecnie w przewozach regionalnych pracuje około 460 pracowników od kierowników pociągów po pracowników działu technicznego.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

00:00 / 00:00

Dzień otwarty na PKP, fot. K. Grabowska

Dzień otwarty na PKP, fot. K. Grabowska

Dzień otwarty na PKP, fot. K. Grabowska

Dzień otwarty na PKP, fot. K. Grabowska

Fot. Łukasz Węglewski

(kgra/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PKP, pociąg, kolej
Od grudnia Olsztyn będzie miał połączenie kolejowe z Piłą

Olsztyn będzie miał nowe połączenie kolejowe z Piłą w województwie wielkopolskim. Przewozy Regionalne ogłosiły szczegóły nowego, zimowego rozkładu jazdy. W całej Polsce 11 grudnia pojawi się...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV