Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na drogach Warmii i Mazur trwa policyjna akcja „Bezpieczny Weekend – Wielkanoc”

Fot. Łukasz Węglewski

Od Wielkiego Piątku do Niedzieli Wielkanocnej na drogach całego kraju zginęło 17 osób, 232 zostały ranne. Kierowcy muszą się liczyć ze wzmożonymi kontrolami.

Lany Poniedziałek to dzień świątecznych powrotów do domów. Nad bezpieczeństwem podróżnych czuwają dodatkowe policyjne patrole –  wyjaśnia rzecznik warmińsko-mazurskiej policji podkomisarz Krzysztof Wasyńczuk.

Ruch na drogach nadzorują funkcjonariusze drogówki w nieoznakowanych radiowozach z wideorejestratorami. Szczególną uwagę policja skupia na przekroczeniach prędkości. Nie warto się spieszyć, bo oprócz uszczuplenia portfela ryzykujemy i własne, i cudze życie.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Niedzielę Wielkanocną na trasie krajowej nr 53 z Olsztyna do Szczytna i Ostrołęki. Między Trękuskiem a Pasymiem, na leśnym odcinku zderzyły się dwa osobowe auta. Na miejscu zginęły dwie kobiety w wieku 51 i 21 lat. Do szpitala trafił 69-latek.

Wcześniej koło Starego Dolna w powiecie elbląskim, w wypadku zginęła jedna osoba, a dwie zostały ranne.

Dziś funkcjonariusze drogówki oprócz prędkości sprawdzają trzeźwość kierowców, używanie pasów bezpieczeństwa i stan techniczny pojazdów.
Redakcja: BSChromy za P.Karpiszen

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, bezpieczeństwo
Prokuratura zajmie się sprawą głośnego wypadku, do którego doszło na głównym skrzyżowaniu w Iławie

Wciąż nie ma winnego spowodowania wypadku na jednym z głównych skrzyżowań w Iławie. Przypomnijmy do stłuczki doszło tam na początku lutego. W zdarzeniu ucierpiała pięcioosobowa rodzina...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV