Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na apel Radia Olsztyn zareagowali krwiodawcy

krwiodawca, fot. A. Minkowska

Wystarczyło kilka dni, aby magazyn Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zapełnił się zasobami krwi. Kilka dni temu informowaliśmy, że na Warmii i Mazurach brakowało tego życiodajnego płynu – było tylko 190 jednostek.

Odzew ze strony mieszkańców naszego regionu był natychmiastowy – mówi Grażyna Kula – dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie:

00:00 / 00:00

Pamiętajmy również, że zarówno krew, jak i płytki krwi są potrzebne przez cały rok:

00:00 / 00:00

Krew można oddawać także w oddziałach terenowych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Elblągu, Pasłęku, Bartoszycach, Działdowie, Giżycku, Iławie, Nidzicy i Ełku.

Jutro (14.01.) przed Warmińsko-Mazurskim Urzędem Wojewódzkim w Olsztynie przy Al. Piłsudskiego stanie specjalny ambulans. Krew będzie tam można oddawać od 9.00 do 13.00. Do oddawania krwi zachęca warmińsko-mazurski wojewoda, Marian Podziewski – to nic nie kosztuje i nie boli, a może komuś uratować życie. (P. Świniarski/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w krew
Na Warmii i Mazurach brakuje krwi – potrzebna jest każda grupa

Magazyn Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie świeci pustkami. W pierwszych dniach stycznia, nie było jeszcze tak źle z jednostkami krwi. Bijemy na alarm i...

Zamknij
RadioOlsztynTV