Anna Minkiewicz-Zaremba

Dawno, dawno temu rodzice zapytali Anię, co chciałaby dostać na urodziny: radio, czy magnetofon. Wybrała radio. I wtedy się zaczęło… Została nałogową słuchaczką. Apetyt rósł i gdy tylko nadarzyła się okazja (warsztaty dziennikarskie na uczelni) trafiła do Radia Olsztyn na tzw. praktykę. A było to…dawno, dawno temu. Czas szybko leci!
W ciągu tych lat wiele się zmieniło: poznała Maćka, została żoną i mamą. Ale miłość do radia pozostała. Czasami mąż Ani jest o tę miłość zazdrosny. A radio od rodziców służy jej do dziś…
E-mail: a.minkiewicz@radioolsztyn.pl
Prowadzi audycje

Usiądźcie wygodnie, zamknijcie oczy i wsłuchajcie się w niesamowite historie. Reportażyści Polskiego Radia Olsztyn zabiorą Was w podróż do radiowej krainy wyobraźni. W każdy piątek o 18.30 zapraszamy do wysłuchania reportażu w Polskim Radiu Olsztyn.

Szukamy dobra na Warmii i Mazurach! Odkrywamy świat organizacji pożytku publicznego, które nie są nastawione na zysk, a pomagają najbardziej potrzebującym – chorym, niepełnosprawnym i mającym trudności w odnalezieniu się w społeczeństwie. W każdą środę po 22.05 sprawdzamy, gdzie ludzie czynią dobro.

Czy wiecie gdzie na Warmii i Mazurach można znaleźć piramidę, Ośrodek Rzemiosł Zapomnianych, albo... wyłuszczarnię szyszek? Odkryj z Polskim Radiem Olsztyn najciekawsze zakątki naszego regionu! Nasi dziennikarze zabiorą Was w wyjątkową podróż w nieznane w każdą sobotę od 13.05 do 15.00.

Lista Przebojów Muzyki Ludowej ( Raz na Ludowo ) to jedna z audycji cieszących się największym zainteresowaniem wśród słuchaczy Radia Olsztyn. W każdą niedzielę od 6.00 do 7.00 Anna Minkiewicz-Zaremba, Maja Kwiatkowska i Dominik Chowaniec prezentują zespoły i kapele folklorystyczne z Warmii i Mazur. Słuchacze głosują na stronie: https://radioolsztyn.pl/lista-przebojow-muzyki-ludowej

Ile wśród nas jest osób, które przez wyrzuty sumienia rano nie mogą spojrzeć w lustro? Ile osób mówiło sobie, że to był ostatni raz? Ile słyszało awanturę za ścianą i nic nie zrobiło? Ile nie zareagowało na płacz dziecka? Ile szydziło z tych, którym gorzej się wiedzie, albo z różnych przyczyn popadli w kłopoty?
Podobne pytania można mnożyć bez końca, dlatego na antenie Polskiego Radia Olsztyn uruchomiliśmy grupę wsparcia - z jednej strony dla osób które doświadczyły trudów życia i chcą się tym podzielić, a z drugiej dla tych, którzy cały czas błądzą i szukają rozwiązania patowej sytuacji.
Spotykamy się późnym wieczorem, przy zgaszonym świetle, spokojnej muzyce. Stwarzamy klimat do refleksji i rozmowy. Poruszamy tematy, które dotykają wielu osób. Przemoc wobec bliskich, uzależnienie od alkoholu i narkotyków, współuzależnienie, DDA, ale też hazard, depresja, lęki, spirala długów – to tylko niektóre z kłopotów, z którymi często nie potrafimy sobie poradzić. Dlatego do studia zapraszam ekspertów: psychologów, terapeutów, kuratorów i asystentów rodzinnych, którzy udzielają fachowego i merytorycznego wsparcia, pokazują mechanizmy obronne i kierunki działania.
Trzonem audycji jest jednak kontakt na żywo z ludźmi, którzy doświadczyli dysfunkcyjnego zjawiska. Zachęcam do zwierzeń. Audycja nie może powstać bez Państwa głosu. Dlatego co tydzień proszę o opinie i komentarze. Zapraszam do kontaktu.
Kontakt ze studiem (niedziela od godziny 21.00 do 22.00)
telefon do studia (89) 526 59 00
SMS: 608 585 800
mail: k.grabowska@radioolsztyn.pl
Kontakt z autorką - pomysłodawczynią audycji:
telefon: 509 001 241
mail: k.grabowska@radioolsztyn.pl

Podróżujemy śladami historii ludzkich losów. Odkrywamy to wszystko, co ważne w miejscach, w których żyjemy i w ludziach, których na co dzień spotykamy. Zapraszamy w każdą środę o 18.30!

Audycja nadawana raz w miesiącu w niedzielę, od godziny 22:05 do 02:00. Autorzy – Marek Markiewicz i Jaromir Wroniszewski. Zgodnie z tytułem audycji, prezentują nieco zapomnianą formę radiową, jaką jest słuchowisko. Mają w dorobku sporo produkcji słuchowiskowych, wiele z nich prezentowane było na sopockim festiwalu "Dwa Teatry". Zaczęli od "Orędzia z gietrzwałdzkiego klonu" Zenona Złakowskiego, poprzedzonego rozmową z Autorem, później było "Stabis Lauks" Aleksandra Krempecia, z odautorskim wstępem. Nastepnie zaprezentowali trzy słuchowska – "Morderczynie Polskie" Marty Miłoszewskiej według prozy Katarzyny Bondy, "Kto zabił" i "Płyniemy dalej" – dwie jednoaktówki Jerzego Zbigniewa Moryto".

Dialog to audycja edukacyjna i społeczna propagująca tolerancję, otwartość, komunikację, przeciwdziałająca stereotypom i postawom dyskryminacyjnym.
Jej celem jest ukazywanie rożnych form dialogu pomiędzy ludźmi, grupami społecznymi i członkami danych społeczności. Autorzy programu zastanawiają się w jaki sposób powinno się doskonalić porozumienie międzyludzkie. Gośćmi audycji są eksperci z różnych dziedzin życia społecznego i kulturalnego.

Audycja "Śladami Smętka" to nawiązanie do książki Melchiora Wańkowicza "Na tropach Smętka". Wańkowicz opisuje swój pobyt latem 1935 roku w ówczesnych Prusach Wschodnich. Był to spływ kajakiem "Kuwaka" i podróż samochodem. Po 85 latach Anna Minkiewicz-Zaremba próbuje powtórzyć wyprawę Wańkowicza i jego młodszej córki Marty. Podróż rozpoczyna w Szczytnie...
Emisja w czwartki i w piątki po godz. 17.15.

Ludzie Kultury Warmii i Mazur 2020 - kim są, czym się zajmują, jak wpływają na życie kulturalne naszego regionu?
W tym miejscu przedstawimy sylwetki laureatów tegorocznej Nagrody Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury oraz szczególne zaangażowanie w pracę na rzecz kultury.
Cykl audycji Ludzie Kultury Warmii i Mazur powstał przy współpracy z Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

Poznaj Warmię i Mazuty to cykl audycji odkrywających najciekawsze miejsca regionu. Nasi dziennikarze zabiorą Państwa w podróż po ciekawych zabytkach, mniej znanych wioskach i miastach oraz urokliwych zakątkach naszyj przyrody.

To cykl audycji pokazujący życie mieszkańców regionu. Jak wygląda życie zwykłych mieszkańców województwa? Czym się dziś zajmują? Jak spędzają wolny czas? Jak im się żyje? Jak sobie radzą mieszkańcy wsi popegeerowskich? Jak żyją mieszkańcy małych miasteczek?
Jak tu się żyje? - to reportaże wpisujące się w tworzoną od lat 50. dźwiękową historię mieszkańców tych ziem, zapisaną w archiwalnych audycjach Radia Olsztyn. Audycja emitowana jest w każdy wtorek o godzinie 17.15.

Na skraju południowej Warmii, w połowie drogi między Olsztynem a Ostródą leży Gietrzwałd. Miejscowość stała się sławna dzięki Objawieniom Matki Bożej, które trwały od 27 czerwca do 16 września 1877 roku.
Jak wyglądał Gietrzwałd 145 lat temu? Kto dziś przyjeżdża do Gietrzwałdu i dlaczego? Jaki wpływ mają objawienia na ludzi w XXI wieku.
Anna Minkiewicz-Zaremba opowiada o tym w cyklu audycji "Mój Gietrzwałd.145 lat później". Do słuchania zapraszamy od 6 do 9 września o godzinie 18.10.