Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 33 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dorota Grzymska

636f024f.jpeg

Gotuje, a potem odchudza. Siebie i innych. Interesują ją tematy społeczne. Szczególnie wyczulona jest na ludzką krzywdę. Dlatego chętnie podejmuje się nawet beznadziejnych spraw, a największą nagrodą jest skuteczna interwencja. Dzięki pracy w radiu przekonała się, że mikrofon to zaczarowana różdżka, która otwiera wiele zatrzaśniętych drzwi i serc. Ceni sobie obiektywizm i zawsze z uwagą słucha obu stron.
Lubi wiedzieć wszystko, dlatego na okrągło czyta, ogląda i słucha wiadomości. Sama je też kreuje. Stara się być z mikrofonem wszędzie tam, gdzie coś się dzieje. Nazywa się Grzymska…  reporter Grzymska

E-mail: d.grzymska@radioolsztyn.pl

 

Prowadzi audycje

Fitradio, czyli Dorota Was odchudzi

Jesteście łasuchami i typowymi kanapowcami? Z tego powodu przybywa Wam „kochanego ciałka”? Chcecie to zmienić? Nastawiajcie swoje radioodbiorniki na 103,2 FM w każdą sobotę o 11.30! Dorota Grzymska prowadzi weekendową rozgrzewkę i pomaga zadbać o zgrabną sylwetkę przez cały tydzień. Wszystko sprawdza na własnej skórze… Bądźcie fit z „Fitradiem”.

 

Jedzenie pod Lupą

Czy wiesz, że istnieje piąty smak? Oprócz słodkiego, słonego, gorzkiego i kwaśnego japońscy naukowcy opracowali smak zwany „umami” (nie mylić z powiedzeniem: "smakuje jak u mamy"). Chodzi o glutaminian sodu, który uzależnia jak narkotyk. Dlatego tak bardzo smakują nam fastfoody, od których tyjemy. Jak się ustrzec przed takimi pułapkami? Na co zwracać uwagę robiąc codzienne zakupy? Dowiesz się tego z sobotniej audycji Doroty Grzymskiej „Jedzenie pod lupą” w sobotę po godzinie 10:05.

Radio od kuchni - drugi sezon

W tegorocznej odsłonie naszego kulinarnego cyklu wraz z niezastąpionym kucharzem – Maciejem Maciejewskim skupimy się na poszukiwaniu tradycyjnych smaków, regionalnych produktów i potraw z Warmii, Mazur i Powiśla. W każdą środę przygotujemy 3-4 dania. Nie zabraknie też wyjątkowych gości. Do usłyszenia :-)

Radiowa Akademia Zdrowego Odżywiania

Radiowa Akademia Zdrowego Odżywiania ponownie na antenie! To już druga edycja popularnej serii audycji z udziałem naukowców Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie. Wracamy do Was z kolejną porcją wiedzy o żywności i dobrych nawykach żywieniowych.

Senior w juniorkach
Senior w juniorkach to audycja edukacyjna dla seniorów. Dlaczego w juniorkach? Bo to młodzieżowe buty, które miały za zadanie kształtować prawidłową postawę i utrzymywać zdrowy kręgosłup. Dlatego w tytule celowo zastosowano metaforę i wyrazy przeciwstawne, co sugeruje, że senior XXI wieku to osoba aktywna, prowadząca zdrowy styl życia, spełniająca pasje i dobrze poinformowana. To także senior, któremu nie obce są najnowsze technologie. Autorka Dorota Grzymska przekonuje tych jeszcze nieprzekonanych, że warto być zdrowym, aktywnym towarzysko i pełnym pasji człowiekiem, który może wieść ciekawe życie na emeryturze. W audycji znajdziecie państwo także porady z dziedzin medycznych, urzędowych i pomocowych. Każda audycja kończy się piękną piosenką w wykonaniu artystów minionej epoki. Zapraszamy w każdy czwartek od 12.15 do 12.50.
Radio od kuchni - trzeci sezon

Przed nami trzeci sezon Radia od kuchni. Z okazji 70-lecia Radia Olsztyn naszym słuchaczom zaprezentujemy 70 smaków z Warmii i Mazur. Odwiedzimy 10 miejscowości i ugotujemy tam najlepsze potrawy regionalne! Nasze studio poprowadzą Iza Malewska i Dorota Grzymska. Zapraszamy w każdą środę w godzinach 10-13.

RadioOlsztynTV