Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Muzyką oddali hołd świętemu Janowi Pawłowi II. Koncert papieski w Olsztynie

Koncert papieski w Olsztynie. Fot. Andrzej Piedziewicz

W przeddzień rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża, w Olsztynie na wyjątkowym koncercie   wystąpiła schola Perełki Wiary oraz zespół Mocni w Wierze.

Organizujemy te koncerty od roku, w którym Jan Paweł II odszedł do domu Ojca. Ten  nawiązuje do słów z listu apostolskiego Jana Pawła II z początku tego tysiąclecia, w którym apelował, byśmy z nadzieją szli w przyszłość.  – mówi ks. Michał Tunkiewicz, organizator koncertu.

Mieszkańcy Olsztyna, którzy przyszli na koncert, chcieli podkreślić, że pamiętają Jana Pawła II. Żeby zaakcentować, że pamiętamy, że jego myśli są cały czas żywe. – mówi pani Anna. Ja uważam, że powinniśmy przypominać o postaci Jana Pawła II także młodemu pokoleniu. Jestem z 6-letnią córką Marysią, uważam, że od początku trzeba wpajać wartości chrześcijańskie. Pokazałam dziś Marysi zdjęcie Jana Pawła II, zapytałam, kto to jest – powiedziała: ksiądz. Młodsze pokolenie w ogóle nie pamięta. – dodaje pani Iwona.

Podczas koncertu zbierano też pieniądze na rzecz funduszu stypendialnego Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

Fot. Andrzej Piedziewicz

Fot. Andrzej Piedziewicz

Fot. Andrzej Piedziewicz

……………………………….

Autor: A.Piedziewicz
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w religia, Jan Paweł II, wiara
Święto na lotnisku w Wilamowie. Uczczono pamięć Prymasa Tysiąclecia i Jana Pawła II

Na lotnisku w Wilamowie pod Kętrzynem obchodzono dzień pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Jana Pawła II. Uroczystości rozpoczął apel przy obelisku Ojca Świętego i tablicy Prymasa Tysiąclecia....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV