Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Muzyczne podróże Collegium Baccalarum” od dziś do obejrzenia w starym ratuszu

W Galerii Stary Ratusz została otwarta wystawa fotograficzna Sławomira Ostrowskiego zatytułowana „Muzyczne podróże Collegium Baccalarum”.

Na fotografiach udało się uchwycić emocje, jakie towarzyszyły chórzystom podczas ich podróży i występów w kraju i zagranicą. Wystawa to również pomysł, aby je przywołać w tym niełatwym dla artystów czasie – dodaje Agata Wilińska, dyrygentka chóru:

Chór to przede wszystkim emocje, harmonia dźwięków, współbrzmień, a także harmonia głosów i serc, bo to są ludzie, którzy z wielką pasją śpiewają. To jest wycinek naszych emocji sprzed lat, z naszych koncertów zagranicznych z wielu krajów. To był pomysł na to, aby przetrwać – musieliśmy zawiesić działalność chóru. Problemy w kulturze to nie tylko problemu zawodowych artystów, ale także ruchu amatorskiego. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że ktoś tę historię zatrzymał w kadrze.

00:00 / 00:00

Chór Collegium Baccalarum powstał w październiku 1987 roku. Obecnie zespół składa się z ok. 45 osób różnych profesji m.in. nauczycieli, prawników, lekarzy, menadżerów, pracowników administracji państwowej i innych. Wystawa „Muzyczne podróże Collegium Baccalarum” w Galerii Stary Ratusz potrwa do 20 lipca.

Autor: A. Kulik
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzyka, galeria, wystawa, chór
Uczniowska wystawa o dziejach powojennego Olsztyna

Chcą, by mieszkańcy i turyści jeszcze lepiej poznali Olsztyn. W holu olsztyńskiego planetarium została otwarta wystawa o stolicy Warmii i Mazur po 1945 roku. Na kilku...

Zamknij
RadioOlsztynTV